Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

modifikacija tunerja Kenwood 5200

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
glasba



Pridružen/-a: Tor Dec 2009 12:30
Prispevkov: 61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2016 13:16    Naslov sporočila: modifikacija tunerja Kenwood 5200 Odgovori s citatom

rad bi se malo "izboljsal" svoj tuner Kenwood 5020.
torej, odlocil sem se menjati nekaj elektrolitskih kondenzatorjev in operacijski ojacevalec.


-dodajanje feritnih obrockov na žicah od 220V buksne na ohiŔju, do primarja napajalnega transformatorja, in na napajalih kablih-žicah na sekundarju
-podlaganje napaj. transformatorja v tocki pritrditve na dno ohisja, z gumi podlozkami
-menjava op. ojacevalca JRC45600 z OPA2604 od Burr Brown
-ca. 10 dolocenih elektrolitov, priporoca se firma kondenzatorjev Black Gates
(potrebujem Å”est kom.10ĀµF 35V, dva 22 ĀµF, dva 33 ĀµF....

ker so mi Black Gate elkoti predragi iscem alternativo.

Vprasal bi vas za nasvet: katera znamka audio kondenzatorjev je cenejsa oz ima boljse razmerje cena/kvaliteta-vsaj primerljiva Black Gate

v tem smislu:
https://www.flickr.com/photos/kin_tang/2276509963/in/album-72157603942766591/


hvala
glasba
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2016 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.
Ko boÅ” opisal, kaj ti je tako zelo vÅ”eĆØ pri Black gate kondenzatorjih bomo lažje naprej.
Moja laiĆØna ocena ko sem testiral ...std Black gate ... Temen v srednjih tonih rahlo obarvan zvok, moĆØan a malo napihnjen bas, viÅ”ina prijetna nevtralna...
Silmic 1 ne 2 je podoben ampak bolj mehka viŔina in manj prezentna sredina bas je malo napihnjen.
Nichicon KZ bas je bolj toĆØen sredina energiĆØna in viÅ”ina podobna black gate..mogoĆØe je black gate bolj gladek.
DrugaĆØe pa nekateri prisegajo na SAL-RPM tantale kot nadomestek black gatov.
Jrc je bipolarec opa je fet.... meÅ”anica je opa275 tud tak vinatge zveneĆØ ĆØip.
PoboljÅ”aj decoupling ker je najveĆØkrat pri starem designu in poĆØasnih ĆØipih malo manj pazljivo narejeno.
l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mito11



Pridružen/-a: Sre Avg 2011 12:06
Prispevkov: 152
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2016 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žijo, imam Kenwood KT-5020L. Tudi sam sem se namenil zamenjati operacijski ojaĆØevalec in kondenzatorje okoli njega.

Zamenjavo sem razdelil v dve fazi. Prva faza zajema zamenjavo elektrolitov, druga zamenjavo op ampa. Dve fazi pa zato, ker hoĆØem vedeti ali pride do spremembe v zvoku in kdo botruje tej spremembi. ƈe bi zamenjal vse skupaj, ne bi vedel katera komponenta ja zaslužna za doloĆØeno spremembo.

Najprej sem zamenjal kondenzatorje. Na izhodu sem dal Nichicon KZ, okoli op ampa pa Elna Silmic II. Oboji kondenzatorji potrebujejo približno 100ur delovanja, da se "ulavfajo". Ker tuner posluÅ”am malo, se je teh 100 ur razvleklo na toliko ĆØasa, da sem pozabil na zamenjavo op ampa. Å ele danes si me s tvojim postom spomnil na nedokonĆØano nalogo.

No, 100 ur je sigurno mimo in tuner z novimi kondenzatorji igra lepo. Sem zadovoljen z zvokom. KakÅ”na je razlika od prej? Ne vem ,ker se ne spomnim natanĆØno kako je igral pred zamenjavo Smile Tako bom tudi pustil, ker sem zadovoljen z zvokom.

O menjavah kondenzatorjev imaÅ” na netu napisanega ogromno. Zato le veselo na delo in vse prebrati Twisted Evil

Moje izkuŔnje so take:

Panasonic FM in FC, Nichicon HE, Rubycon ZL in YXF za napajanja. Ti kondenatorji mi v signalni veji imajo nadležen, hreÅ”ĆØeĆØ zvok.

Za signal so po mojem okusu sprejemljivi Elna Silmic II. Poudarijo bas in imajo lepe, izrazitejŔe, nenadležne visoke tone. O srednjih tomih si Ŕe nisem ustvaril mnenja.

Nichicon KZ, za moj okus najboljŔi elektroliti. Nenaporen, nevtralen zvok in vendar poln detajlov. Kakor, da so jih delali po mojem okusu.

Black Gate nisem nikoli poizkusil, ker ne vem kje bi jih nabavil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041955456
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2016 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ti predvsem priporoĆØam, da niĆØ od menjanega ne zavržeÅ”, tako da ti Å”e zmerom ostane možnost vrnitev na staro. S tem noĆØem eksplicitno napovedat, da bo z menjavo kaj narobe, ampak, da v sluĆØaju, ĆØe ne boÅ” siguren v rezultat, ti ostane Å”e zmerom možnost ponovitve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
mito11



Pridružen/-a: Sre Avg 2011 12:06
Prispevkov: 152
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2016 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Jaz ti predvsem priporoĆØam, da niĆØ od menjanega ne zavržeÅ”, tako da ti Å”e zmerom ostane možnost vrnitev na staro. S tem noĆØem eksplicitno napovedat, da bo z menjavo kaj narobe, ampak, da v sluĆØaju, ĆØe ne boÅ” siguren v rezultat, ti ostane Å”e zmerom možnost ponovitve.


Se strinjam. Doma imam veliko vreĆØkic z originalnimi komponentami, ki jih Å”param za vsak sluĆØaj. In vse prej poslikam, ker ĆØez ĆØas ĆØlovek pozabi.
Prav tako drži, da zamenjava kondenzatorjev z "boljÅ”imi" sama po sebi ne zagotavlja boljÅ”ega zvoka. Sem imel en primer ojaĆØevalca, kjer noben oh in sploh elektrolit ali Å”mensi fensi MKP ni mogel nadomestiti neuglednega tantal kondenzatorja. Ni in ni hotelo igrati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041955456
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe