Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

squeezebox + DAC + integriran ojač. + zvočniki....
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 14:43    Naslov sporočila: squeezebox + DAC + integriran ojač. + zvočniki.... Odgovori s citatom

Dober dan

Začetniško vprašanje Question ....

Ali je naslov teme pravilno napisan. Torej SB z digitalnim kablom povežem na DAC ki je potem z analognim kablom vezan na integriran ojačevalnik na katerega potem priklopim zvočnike.

Oz je boljše uporabit kakšno drugo varianto za priklop na SB.
Zvočniki v uporabi bodo ranga cca 800-1000 EUR (par).

Ali lahko istočasno povežem zgornjo varianto (stereo) in pa av receiver na iste zvočnike.

Oz uporabim av receiver višjega ranga tudi za stereo in sploh ne grem v posebej sistem za stereo.

Prosim vas, da mi razložite tudi razliko med:
- predojačevalec
- mončnostni ojačevalec
- integriran ojačevalec

Hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 15:16    Naslov sporočila: Re: squeezebox + DAC + integriran ojač. + zvočniki.... Odgovori s citatom

SB->DAC-> Ojačevalec bo OK kombinacija. V primeru boljšega recieverja lahko preskočiš DAC in povežeš direktno z digitalnim kablom SB->Reciever. Boš pa z dodatnim DACem tudi nekaj pridobil.

Tudi v primeru recieverja višjega ranga reciever ne bo tako dober kot stereo ojačevalec. Meni recimo integrirec za 300€ bolje igra kot reciever za malo pod tisočaka.

Integriran ojačevalec je predojačevalec in močnostni ojačevalec v eni škatli. Močnostni ojačevalec signal samo ojača, predojačevalec pa poskrbi za vse ostalo(glasnost, tonske kontrole..), čeprav to je zeeelo na grobo opisano.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen kumer, tudi jaz sem razmišljal kot ti in kupil receiver za 800eur zvočnike pa imam v rangu 1000eur. Zvok je soliden vendar me že mika da bi si nabavil kak stereo integrirec za poslušanje sterea. Sam kakega boljšega integrirca (1000eur) še nisem slišal vendar vsi in povsod pišejo, da je velika razlika v kvaliteti zvoka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj je razlika že med integrircem za 500 in recieverjem za 1000 Very Happy
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro, razmišljava enako Smile
še nekaj vprašanj

ali je možno av receiver (5.1 hišni kino) in integriran ojač. (stereo) priklopit na iste zvočnike?

kakšen rang dac+integriran ojač. je sploh smiselno priklopit na zvočnike ranga -900 EUR.

pestilence, kateri integ. ojač za 300 eur ti boljše igra kot receiver za 1000 eur?

hvala
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kumer je napisal/a:
ali je možno av receiver (5.1 hišni kino) in integriran ojač. (stereo) priklopit na iste zvočnike?

kakšen rang dac+integriran ojač. je sploh smiselno priklopit na zvočnike ranga -900 EUR.

pestilence, kateri integ. ojač za 300 eur ti boljše igra kot receiver za 1000 eur?

hvala
lp

a) Lahko, samo preklopnik moraš nekje dobit oz. si ga naredit.
b) Integrirec? Hm, pod 500€ sploh ne bi šel, nekateri dajo kar 50:50, ali celo ojačevalec še 1x dražji od ojačevalev.
b) Napisal sem 500. Katerikoli:) V budget rangu bi si ogledal NAD..
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v tvojem prvem odgovoru v tej temi si napisal 300 eur, no saj ni važno Very Happy

še nekaj vprašanj Laughing
a) o kakšnem preklopniku govorimo, je to draga zadeva, prosim za kakšen link, se to dobi pri nas?
b) si morda mislil ojačevalec 1x dražji od zvočnikov?
c) kateri nad (c355)?

d) ali obstaja kakšen best buy integrirc do 1000 eur, ki prekaša konkurenco?
e) enako me zanima za DAC do 300-400 eur
f) je to pravo razmerje DAC- integrirc
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odgovor pod e) se po mojem še vedno glasi Cambrdge Audio DAC Magic...
V primerjavi z digitalnimi vhodi na mojem receiverju je še vedno za odtenek boljši. Cena pa je okrog 350 €...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse best buy stvari lahko vedno pokvariš z napačno kombinacijo. Dobrih integrircev je OGROMNO.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kumer je napisal/a:

še nekaj vprašanj Laughing
a) o kakšnem preklopniku govorimo, je to draga zadeva, prosim za kakšen link, se to dobi pri nas?
b) si morda mislil ojačevalec 1x dražji od zvočnikov?
c) kateri nad (c355)?

d) ali obstaja kakšen best buy integrirc do 1000 eur, ki prekaša konkurenco?
e) enako me zanima za DAC do 300-400 eur
f) je to pravo razmerje DAC- integrirc
lp

a) Nisem zasledil. Bi pa bilo to čisto preprosto naredit.
b) Da.
c) 315 naprej. V višjem rangu je konkurenca hujša, v nižjem je meni NAD brez konkurence.
d)Ne vem če.
e)Bojda DACmagic
f)Pravega razmerja skorajda ni:D

Jaz, ki ne dam veliko na domači kino vsem najprej priporočim da naj kupijo bolj male zvočnike za domači kino(ali pa tist all in one paket), za glasbo pa nekaj konkretnega. Nihče ne posluša Very Happy
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi se popolnoma strinjal s tem. Na začetku, ko sem kupoval sistem, sem razmišljal o tem, da bi najprej kupil par solidnih zvočnikov, receiver in potem počasi dokupoval ostale zvočnike za domači kino. Ker mi je poslušanje glasbe stokrat bolj pomembno od gledanja filmov, sem na koncu vzel stereo ojačevalec. In moram rečt, da me je povsem minla želja pa kakršnem koli surround sistemu. Zvok je lahko tudi pri stereo sistemu tako razsežen, da se samo čudiš - tudi pri filmih in vsem ostalem. No, to je moje skromno mnenje. Ampak res je, da je manj več. Receiver za recimo 1000 € mora poganjat enih 5/6 kanalov plus imeti vgrajen tuner in cel komplet raznoraznih digitalnih procesorjev in dekoderjev. Stereo ojačevalec pa mora znat poganjat dva kanala in ne vsebuje nobene druge navlake. Za isti denar so lahko v njega torej vgrajene mnogo boljše komponente. In praviloma tudi so. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 07:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam se tudi strinjam z zgoraj napisanim, če nisi velik film fan, te mine surround po 20ih ogledanih filmih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za odgovore...

ali mi lahko prosim naštejete nekaj integrircev v rangu do 1000 eur
verjetno je nekaj modelov ki se pogosto omenjajo v tem rangu ?

kako naredit preklopnik za receiver-integrirc, nimam nobenih elektro znanj...tako enostavno verjetno ni Laughing

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, teh je kolikor hočeš, najbolje da greš kam katerega poslušat.
Če je to tvoj prvi sistem niti ne rabiš dat toliko za ojačevalec, razen seveda če denar ni ovira.

Sam poslušam muziko non stop in sem prezadovoljen z mojim Sony Espritom, ki je bil nov recimo 1200€ pa sem kupil rabljenega za 80.000sit.
In v nekih 7ih letih nisem začutil potrebe po menjavi, je pa res da ne sodim med avdiofile.

Podoben ojačevalec dobiš na Bolhi za 200-400€.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probaj jih čimveč poslušati, se zmenit za posojo, da jih lahko pri sebi sprobaš. Trgovine večinoma dajejo, vkolikor pač zastaviš denar.
Na tem forumu so precej pohvalili Vincentov hibrid, ki je bil v neki akciji za 900€, če se ne motim.
Vglavnem, čimveč poslušat, da ti ne bo potem žal. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe