Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

AUXin problem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
primo



Pridružen/-a: Pon Nov 2015 20:01
Prispevkov: 2
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2015 23:10    Naslov sporočila: AUXin problem Odgovori s citatom

Prosim za nasvet. V avtu imam CarPc-računalnik pod sedežem. Priključen je na 7 colski touch screen monitor. Zvok je speljan iz avdio izhoda na AUXin na avtoradiu. Na računalnik je priključen mikrofon za telefonijo in GPS antena. V PCju imam program Centrafuse in mi služi v glavnem za predvajanje glasbe, navigacijo in prostoročno telefoniranje. Vse je lepo delovalo potem pa me je začel zezat zvok. Najprej že v Win7 in sedaj v Win10. Ko naložim windovse nekaj časa dela Ok potem pa spet isti problem. Namreč avtoradio noče ostat na kanalu AUXin. Čim vtaknem notri kabel iz PCja se zvok preklopi na CD ali radio. Če pa v AUXin priklopim mp3 predvajalnik ali bilo kateri telefon pa deluje kot treba. Tudi če imam priklopjen samo kabel radio ostane na AUXin. Sedaj sem se odločil, da odstranim ta računalnik, tudi ker se mi zdi, da mi kot večji porabnik elektrike vpliva tudi na porabo goriva. Omislil sem si ta brezični usmernik s katerim lahko sliko Android telefona ali Iphona dobim na monitor. http://www.alibaba.com/product-detail/PTV780-X-Link-iOS9-online-upgrading_60365025479.html?spm=a2700.7724838.30.132.4kAU95
Probal sem ga na televiziji in deluje odlično. Preko HDMIja prenaša in sliko in zvok. Poskusil sem tudi z RCA konektorji in tudi dela. Tako slika kot zvok. Potem pa sem probal v avtu in z žalostjo ugotovil, da sem na istem. Rumeni RCA sem priklopil na video vhod monitorja in slika je OK. Rdeč in bel RCA konektor sem preko razdelilca vklopil v 3,5mm AUXin. In čim to priklopim se radio preklopi iz AUXina na CD.
Mi lahko kdo svetuje v čem je problem.
Hvala in lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2015 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izmeri ali je razlika v potencialu med ohišjem avtoradia in minusom na cinch-ih ki pridejo na aux in. Cinche ne priključiš na avtoradio, jasno, naj bodo 'v zraku' in pomeri z voltmetrom.

Včasih (ko sem še montiral avtoradie) je na japonskih avtih lahko nagajala takozvana masa - minus napetost.
Poskusi povezati ohišje avtoradia direkt na karoserijo in s tem izenačiti potenciale.
Ob temu se poskusi spomniti, ali si kaj šaral po napeljavi, magari na oko brezveze kaj priklopil ali odklopil, prevezal, privezal - in to poskusi povezati z dogajanjem.
.......................................................................................................................................
Malo za šalo:
moderni meneđerji nočejo da prihajaš s problemi, ker potem si ti problem. Moraš priti z rešitvijo za nastalo kočljivo situacijo, katera ni problem, ampak priložnost. Priložnost za izboljšanje. Tako nočejo niti slišati besede problem, ampak vedno in samo priložnost. Ah, ti meneđerji, tako polni priložnosti Laughing

V firmah se to jemlje resno, pri čemer imam občutek, da se meneđerji ipak zabavajo ob takih izjavah.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2015 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Offtopic:
https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg
K sreci je te neodrascenosti vedno manj.

Glede avtoradia:
Si siguren, da ni se kaksna softwerska fora, omenjas menjavo windowsov. Kartice (in najbrz tudi avtoradio) merijo signale in impedance. Predvsem zato, da nastavijo napetostne nivoje (slusalke/linija/mic). Ce jim kaj ne stima sklopijo linijo in preklopijo na drugo.
Po drugi strani je res kar govori ambassador, telefon je plavajoc. Se zgodi isto, ce poskusis polniti telefon preko polnilca v avtu na 12V in v USB?
Mozno je, da se ti kaj strika eno cez drugo. Lahko sklopis kako nastavitev driverjev, ali pa racunalnik startas z visjo glasnostjo?

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primo



Pridružen/-a: Pon Nov 2015 20:01
Prispevkov: 2
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2015 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvete. Sem bil precej službeno zaseden in nisem imel časa se posvetit tej zadevi. Sem pa že poskušal vse mogoče. Čudno je da mi iz AUXina meče samo s CarPCjem in tem novim kitajskim PTV780. Karkoli drugega vtaknem v AUXin telefon, mp3 predvajalnik, tablico, prenosnik dela v redu. Ker ima ta kitajska zadeva poleg kompozitnega izhoda tudi HDMI, ki pa ga moj monitor nima, sem nabavil pretvornik iz HDMI na VGA z avdio izhodom http://www.panthera.si/products-page/hdmi-vga/adapter-hdmi-na-vga-in-avdio-bel/ in bil prvotno zadovoljen. Zvok je ostal stalno na AUXin. Veselje pa ni bilo dolgo, ker se je pojavil nov problem. To da je stream s telefona na PTV780 zatikal in delal z zamudo. Zatikal – prekinjal se je tako zvok kot slika. Potem sem se spomnil na eno zadevo. Namreč vsi ki smo imeli CarPcje v avtu smo pred leti imeli problem pri prostoročnem telefoniranju. Namreč zvok je imel velik Echo. To smo rešili s tole kartico: http://www.phnxaudio.com/products/mt101/ Bila je sicer za PCI vodilo, ki ga naši mini računalniki niso imeli. Pci je služil samo za napajanje in smo to spremenili da smo gor zalotali USB kabel za napajanje. Kasneje so posodobili Windowse, ki so imele rešen problem z odmevom in ta kartica ni bila več potrebne. Spomnil sem se na to in sem jo ponovno priključil med avdio izhod na računalniku in AUXin vhodom na radio in glej ga zlomka, sedaj zvok ostane na AUXin. Potem sem to probal še na kitajcu in tudi deluje. Tako da, sem sedaj odstranil CarPC in ga zamenjal z PTV780, ki je povezan z rumenim video činčem na monitor, Bel in rdeč pa na AUXin in dela lepo. Vseeno pa bi rad zvedel zakaj z CarPCjem in kitajcem prihaja do tega problema ker upam da mi ta Soho kartica ne bo kmalu crknila, ker je precej draga in tudi v Evropi ni več zastopnika
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe