Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Paypal???
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2015 07:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mato je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
Jaz uporabljam najvarnejÅ”i naĆØin.
Debetno Mastercard kartico Hypo banke. Tudi, ĆØe bi mi jo shekali, lahko poberejo z nje samo toliko kolikor je nanjo naloženo, saj je debetna in ne kreditna kartica.


Enako deluje tudi PayPal. Ne rabiÅ” zato nobene kartice.
RabiÅ” kreditno, ker ga z banĆØno kartico ne moreÅ” nafilat..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato



Pridružen/-a: Sob Avg 2015 0:16
Prispevkov: 18
Kraj: KoroŔka

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2015 07:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

silver12 je napisal/a:

ƈe plaĆØujeÅ” v drugi valuti, recimo funtih se splaĆØa plaĆØevati direktno preko kartice ali banĆØno nakazilo (ĆØe stranki zaupaÅ” - recimo redna plaĆØila), saj te paypal fajn brije pri valutnem razmerju.


Zato si pa na PayPal naložiÅ” tisto valuto, s katero moraÅ” plaĆØat. ƈe pa imaÅ” PayPal vezan na kartico, pa si oznaĆØiÅ”, da ti trgajo v primarni valuti in ti potem banka preraĆØunava teĆØaj.

mestn pu je napisal/a:
RabiÅ” kreditno, ker ga z banĆØno kartico ne moreÅ” nafilat..


Ne rabiÅ”. NapolniÅ” ga z navadnim nakazilom.
TopUp
_________________
Lp,
Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2020 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prva prodaja izdelka v tujino s PayPal predplaĆØilom.

Na bolhi imam oglas za interkonekte v vrednosti cca. 350 EUR. dobil sem ponudbo iz ƈeÅ”ke s plaĆØilom na PayPal raĆØun nato bi jaz poslal paket s povratnico.

Je to varno? So možne kakŔne pasti - zapleti?
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2020 12:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Prva prodaja izdelka v tujino s PayPal predplaĆØilom.

Na bolhi imam oglas za interkonekte v vrednosti cca. 350 EUR. dobil sem ponudbo iz ƈeÅ”ke s plaĆØilom na PayPal raĆØun nato bi jaz poslal paket s povratnico.

Je to varno? So možne kakŔne pasti - zapleti?


Kot prodajalec si v bistveno slabÅ”em položaju pri poslovanju preko paypala. ƈe se kupec pritoži, boÅ” ob denar in boÅ” moral ti terjati po pravni poti.

Jaz sem enkrat prodal ene ojaĆØevalce za 3kā‚¬ v Tajvan preko paypala. Prodajalca sem, prosil, da se poveževa preko FB, da sem pregledal malo njegove objave. Smile Malo sem ga povpraÅ”al o njegovem sistemu in zastavil kakÅ”na bolj specifiĆØna vpraÅ”anja. Recimo kakÅ”na debata o obĆØutljivosti zvoĆØnikov.... tako, da mal preveriÅ” ali se rez zanima in ali je normalen.

Bilo je vse brez zapletov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2020 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Paypal je poden. ƈe gre vse lepo je super, niĆØ drugaĆØe sicer kot direktno nakazilo, ĆØe se zaplete pa nimam niĆØ pozitivnega za povedat o firmi. ƈe bi imel ĆØas bi jih tožil. ImaÅ” pa obĆØutek, da si varen. Ampak gre samo za obĆØutek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Paypal je poden. ƈe gre vse lepo je super, niĆØ drugaĆØe sicer kot direktno nakazilo, ĆØe se zaplete pa nimam niĆØ pozitivnega za povedat o firmi. ƈe bi imel ĆØas bi jih tožil. ImaÅ” pa obĆØutek, da si varen. Ampak gre samo za obĆØutek.


95 % prodaj in nakupov ( mogoĆØe celo veĆØ ) na Ebayu se realizira preko Paypala. Res je, da je kupec absolutno zaÅ”ĆØiten. Le zakaj ?

ƈe oglaÅ”ujeÅ” in prodajaÅ” stvari ki ne odražajo dejanskega stanja aparatur, potem si ga naje... . Tudi to drži Smile

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 286
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Prva prodaja izdelka v tujino s PayPal predplaĆØilom.

Na bolhi imam oglas za interkonekte v vrednosti cca. 350 EUR. dobil sem ponudbo iz ƈeÅ”ke s plaĆØilom na PayPal raĆØun nato bi jaz poslal paket s povratnico.

Je to varno? So možne kakŔne pasti - zapleti?


Paypal ti vzame 4-5% za provizijo. BanĆØno nakazilo skoraj nima provizije. Probaj kupca prepriĆØati v banĆØno nakazilo na tvoj osebni TRR - saj smo vsi v EU.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kva komplicirate u Škodo nej se vsede enih 5 Ŕotorov sabo da jih spotoma proda pa Ŕe kaŔn ekonom lonc pa je kabl skor zastonj... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 15:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
Probaj kupca prepriĆØati v banĆØno nakazilo na tvoj osebni TRR - saj smo vsi v EU.


KakÅ”no zaÅ”ĆØito pa ima kupec v primeru da nakaže denar na tvoj TRR in gre kasneje sluĆØajno kaj narobe? In to iz ƈeÅ”ke?

Kako si že rekel ? "saj smo vsi iz EU " .. "bejžno bejž"?........Ali naj te prijavi na evropsko sodiÅ”ĆØe za ĆØlovekove pravice ali na naÅ” tržni inÅ”pektorat? Smile

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Paypal je poden. ƈe gre vse lepo je super, niĆØ drugaĆØe sicer kot direktno nakazilo, ĆØe se zaplete pa nimam niĆØ pozitivnega za povedat o firmi. ƈe bi imel ĆØas bi jih tožil. ImaÅ” pa obĆØutek, da si varen. Ampak gre samo za obĆØutek.


95 % prodaj in nakupov ( mogoĆØe celo veĆØ ) na Ebayu se realizira preko Paypala. Res je, da je kupec absolutno zaÅ”ĆØiten. Le zakaj ?

ƈe oglaÅ”ujeÅ” in prodajaÅ” stvari ki ne odražajo dejanskega stanja aparatur, potem si ga naje... . Tudi to drži Smile

LP


Ne, kot kupec slabe robe imaÅ” lahko precej veĆØje težave kot si misliÅ”.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 20:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Ne, kot kupec slabe robe imaÅ” lahko precej veĆØje težave kot si misliÅ”.


Recimo da si jaz niĆØ ne mislim in ti prepustim popolno iniciativo pri razlagi izkuÅ”enj. Koliko praktiĆØnih izkuÅ”enj pa imaÅ” ti z Ebayom in plaĆØili preko PayPala?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2020 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

cca. 15 let Yebayanja, Paypalanja...veĆØ kot 2500 transakcij....samo Å”e kruh ne kupujem na Ebayu...samo eno s****e do zdaj...ene stvari niso priÅ”le, ampak ni vredno omembe, predvsem finanĆØno...vse povrnjeno...Japan, Kitajska, Koreja, Australija, NZ, Južna Afrika, Maroko, Egipt, Saudova Arabija, ƈile, Argentina, Albanija...o bolj "zvoĆØnih" državah da ne govorim...EU, USA, srednja in južna Amerika....
Bank Transfer vedno brez problema, sploh iz DE...
strah je ĆØisto odveĆØ...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2020 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem na ebayu od 2003.
Za malo veĆØje stvari z visokimi stroÅ”ki poÅ”tnine lahko hitro zaj....
No vsak ima svoje izkuŔnje. Eni same dobre, nekateri pa tudi kake zelo slabe.
ƈe gre kaj narobe kroži denar sem in tja, ebay totalno nefleksibilen, se zgovarja na paypal, pa 14 dni se ne posetla, nihĆØe ne poseže vmes... pa blokirajo se raĆØuni in folk en drugemu jebe mater, pa noben ni kriv in pol poseže vmes policija... komedija.
Shekali so mi že tudi raĆØun in pol so se dogajale pizdarije, sam se mi nidal kej dost s tem ukvarjat. K sreĆØi nisem nikoli shranil kakih kartic noter ali pa gesel za paypal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Stran 7 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe