Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pretvorba audio v FLAC

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
chase



Pridružen/-a: Ned Jul 2015 23:51
Prispevkov: 121
Kraj: Chicago

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 27, 2015 23:00    Naslov sporočila: Pretvorba audio v FLAC Odgovori s citatom

Živ,

Še eno uprašanje za audiofile. Če imamo recimo nek glasbeni posnetek v mp3,wma, ali kakšni drugi obliki in ga želimo pretvoriti v FLAC se kakovost izboljša ali ne?

Kolikor sem si prebral naj bi bili FLAC posnetki nekako najboljše kakovosti?

So online pretvorniki dovolj dobri, recimo tale:
http://audio.online-convert.com/convert-to-flac

Ali je potreben kakšen drug boljši...?

Smile

ps.: In če se to recimo splača ker nek komad v FLAC se mi je na uho zdel isti kot recimo na youtube-u. Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 27, 2015 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se ne izboljša. Kar je enkrat z "lossy" (mp3 in podobno) kompresijo izgubljeno je izgubljeno za vedno - ne glede na to, v kaj in kolikokrat pretvarjamo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chase



Pridružen/-a: Ned Jul 2015 23:51
Prispevkov: 121
Kraj: Chicago

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 28, 2015 00:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
Se ne izboljša. Kar je enkrat z "lossy" (mp3 in podobno) kompresijo izgubljeno je izgubljeno za vedno - ne glede na to, v kaj in kolikokrat pretvarjamo.


Hitro in jedernato praviš Laughing Ok potem mi ostane za kakšne posnetke samo ,da iščem FLAC formate Mad Pa kakšni so tako redki,da jih že na yt težko najdem. Crying or Very sad

Ok. V bistvu ni Ok ampak ok. Very Happy Prisežem nikoli v življenju se nisem tako globoko podajal v glasbene vode kar se tiče kvalitete ampak zdej me pa vedno bolj srka notri Twisted Evil Pa me muzika spremlja celo življenje, brez nje bi težko gural sanje,žalost,veselje,itd... ampak bolj ko se zdaj poglabljam in berem bolj padam notri Shocked EMŠO mogoče Mr. Green


Se opravičujem za mogoče butasto uprašanje ampak vmes med samoizobraževanjem za bodočega audiofila sem naletel,da naj bi vinly plošče imele najbolj kvaliteten zvok Surprised Shocked ?!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chase



Pridružen/-a: Ned Jul 2015 23:51
Prispevkov: 121
Kraj: Chicago

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 14, 2015 00:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok nobenega komentarja Very Happy

Kaj pa pomeni v digital world-flac is the way to go?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 14, 2015 00:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

chase je napisal/a:


Kaj pa pomeni v digital world-flac is the way to go?




predvajanje enakega komada v različnih formatih in zato potrebna hardwearska moč
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klement



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 15:15
Prispevkov: 73
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2015 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdravljeni
pri ripanju cdjev (flac) sem očitno spregledal neko nastavitev. V primerih, ko se komadi na CDju"prelivajo" med seboj, potem ko je zadeva v flacu tega ni več - ni kuntinuitete, temveč se sliši da je zadeva razrezana. Če je to normalno potem vse OK, če pa se da temu izognit potem bom pač ponovil vajo ("?&%#"!"). Lepo vas prosim za pomoč. Sicer uporabljam XLD, za Blue Note copyprotected pa program MAX.
lpk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klement



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 15:15
Prispevkov: 73
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2015 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

roblem, ki sem ga opisoval zgoraj se je očitno nanašal na poslušanje glasbe neposredno iz synology-ja (sem imel malo časa v službi pa sem se priklopil "domov"). Doma direktno iz Synology/SB/HiFi teh težav ni, glasba med komadoma poteka kot je mišljeno na orig. CD-ju in ne tako kakor opisujem v prejšnjem sporočilu. Sem pa vmes zadevo študiral in opazil, da imam v programu za ripanje (XLD) označeno "Allow to embed cue sheet" in tudi nadalje odkril, da zadevo priporočajo, če želiš posnet CD v celoti-kot en "fail" in ne "po posameznih komadih". Zadevo sem potem stestiral - posnel CD z "allow cue sheet" in brez "allow cue sheet". Stanje ostaje isto.

Pesmi so na SB v obeh primerih (z ali brez cue sheet) ločene, da se jih preskakovat eno po eno, tudi posamezno pesem "zavrtet naprej, nazaj."

Na playerju od synology-ja, pa v obeh primerih nastaja nepotrebna 1/2 sek prekinitev med komadoma.

KAJ IMATE PONAVADI VI VKLOPLJNO? GLEDE TEH CUE SHEET-ov?

Morda še to. Imam pa vklopljen ripper mode "XLD secure ripper", ki opravi spodaj kopirane zadeve. XLD še pred ripanjem opravi pre-gap itd.


Chick Corea / My Spanish Heart

Used drive : TS8XDVDS TRANSCEND (revision TW00)
Media type : Pressed CD

Ripper mode : XLD Secure Ripper
Disable audio cache : OK for the drive with a cache less than 1375KiB
Make use of C2 pointers : YES
Read offset correction : 6
Max retry count : 20
Gap status : Analyzed, Appended (except HTOA)

.track 1
.track 2
.
.
Track 18
Filename : /Volumes/music/Jazz/Chick Corea/My Spanish Heart/18 Chick Corea - The Clouds.flac
Pre-gap length : 00:10:27

CRC32 hash : A3F18267
CRC32 hash (skip zero) : 5F699270
AccurateRip v1 signature : 81743D7E
AccurateRip v2 signature : 76BBA904
->Accurately ripped (v1+v2, confidence 10+20/8Cool
Statistics
Read error : 0
Jitter error (maybe fixed) : 0
Retry sector count : 0
Damaged sector count : 0

No errors occurred

End of status report
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 179
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2015 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poskušaj nastaviti gapless playback...ali kaj podobnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klement



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 15:15
Prispevkov: 73
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2015 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sej v bistvo mi SB predvaja glasbo kot je treba, komadi so med seboj lepo povezani, nič ni prekinitev itd. Tako, da se niti ne trudim razumet te "allow to enbeld cue sheet" (out put format) in "always save cue sheet" (cd rip).
pregledal sem par forumov in naredil nastavitve, ki so najbolj pogoste. Npr. http://wiki.hydrogenaud.io/index.php?title=XLD_Configuration
"read semple offset correction values" pa sem pobral in vnesel vXLD preferences iz http://www.accuraterip.com/driveoffsets.htm
Dodajam skene (če jih bom znal, sicer pa so dostopni na zgornji "hydrogen-ovi povezavi), od koder sem v celoti "preplonkal" nastavitve, upam, da se ne bom po 1000 ripanih CD-jev tolkel po glavi. Če se ne bom jaz, me bo pa zihr žena, ki me ob intenzivnem ripanju že povprašuje po mojem zdravju





lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2015 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

če ti v nekem playerju igra kot je treba, v drugem pa ne, je problem verjetno v plajerju in njegovih nastavitah in ne v rip metodi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe