Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pretvorba vinilnih plošč v druge formate
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje bodite konstruktivni. Samo dva se morata srečat, napravit test in ugotovit kdo ima prav. Tisti, ki jo to že preizkusi ali tisti, ki še ni.

Škrtcev je pa v audio fohu res veliko, po moje kar blizu 100%. Vsi na minimalcih Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 09:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, tale primerjava z vegeji in svinjsko pečenko je res posrečena. Mi je bilo pa kasneje jasno, da je vprašanje malo nerodno zastavljeno. Ideja je bila, da se pogovorimo o ripanju zato, ker sedaj razmeroma preprost postopek (ko ga osvojiš), za ne neke silne denarje, omogoča res zelo dobre hi-res ripe. Sem pa bil malo presenečen, s kakšnim ogorčenjem so nekateri nasprotovali. Kot, da bi jih silil v to. Tisti, ki jim ni do tega, bi bili lahko enostavno tiho, ali pa rekli, to je mogoče fino ampak me ne zanima. Je pa deplasirano napadati z vsemi topovi, čeprav brez argumentov, samo zato, da se ve kdo je glavni.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 09:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReturnToForever je napisal/a:
Da ne bomo samo mlatili prazne slame, sem na oblak odložil dve ZIP datoteki, ki skrivata 24/96 flaca, in sta bili ripani po zgoraj opisanem postopku.

Na eni je uvodni komad Orphée Aux Enfers_ Ouvertüre iz Lpja Jacques Offenbach+Berliner Ph+Von Karajan-Overtures-DG 2532 006 LP-1981, v drugi pa je skrajšana verzija komada I'll Be Your Baby Tonight, ki jo izvaja San Francisco Ltd (LP San Francisco Ltd-Crystal Clear Records CCS 5004-1976).

Z klikom na link: http://1drv.ms/1n7Ah7U prenesite datototeki k sebi, jih odzipajte in konzumirajte...

mnenja dobroodšla...

Ma kaj si res m... ali se delaš ... ?

Ta LP je iz digitalnega masterja. Kdo ve kako si ga zripal - po možnosti iz CD-ja direkt, ki je bil izdan nekaj let kasneje, hahaha ... Laughing Laughing Laughing
http://www.discogs.com/Jacques-Offenbach-Berliner-Philharmoniker-Herbert-Von-Karajan-Ouvert%C3%BCren-Overtures/release/2230518
poglejte si jo... čisti DDA

Fantje, ukvarjajte se naprej z digitalnim, analogno ni za vas. Plošče pa čimprej prodajte tistim, ki bodo cenili kar nudijo in predvsem znali to potegniti iz njih. Brez iluzije in utopije.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
No, tale primerjava z vegeji in svinjsko pečenko je res posrečena. Mi je bilo pa kasneje jasno, da je vprašanje malo nerodno zastavljeno. Ideja je bila, da se pogovorimo o ripanju zato, ker sedaj razmeroma preprost postopek (ko ga osvojiš), za ne neke silne denarje, omogoča res zelo dobre hi-res ripe. Sem pa bil malo presenečen, s kakšnim ogorčenjem so nekateri nasprotovali. Kot, da bi jih silil v to. Tisti, ki jim ni do tega, bi bili lahko enostavno tiho, ali pa rekli, to je mogoče fino ampak me ne zanima. Je pa deplasirano napadati z vsemi topovi, čeprav brez argumentov, samo zato, da se ve kdo je glavni.

lpm

Zadevo si sam zakuril. Sprva je šla točno tako kot si sedaj želiš. Potem si začel napadati zagrižene analogce, ki da če bi res ljubili svojo glasbo, bi jo presneli in konzumirali vsepovsod.

Lepo sem ti povedal, da je draž analognega za zagrižence ravno v kvalieteti, ki se s prenemavanjem sploh v digi obliko izgubi. Si hotel, si dobil.

Naprej je pa zadevo dodatno podkuril Zuluf, ki je pričakoval da bomo na podlagi nekompetentnega pričanja sklepali kdo ve kaj ... da moramo opustiti analogno, ker da že z bedno računalniško kartico brez težav pretvoriš vse analogne čare v diigitalno obliko.

Zame so to provokacije in na koncu se je izkazalo da sploh ne veste o čem teče beseda, ko se govori o analogiji.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj veš, da je bolj zanimivo, če se debata malo podžge Mr. Green
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
Saj veš, da je bolj zanimivo, če se debata malo podžge Mr. Green

Je res Very Happy Very Happy tudi se z veseljem udeležim..
Lepo da si izrazil užitek zajebancije Very Happy
Samo potem se ni treba pritoževati ..nisam, htio.. Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 10:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče bi bilo dobro kaj prebrati o Reference Recordings, prof. Keith O. Johnsonu in Pacific Microsonics snemalniku.
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ampak za potestirat vseeno je. Pač neko drugo plato, ki je v celoti analogna. Izvor domnevne superiornosti plošč ne vem če je natančno definiran. Kolikor berem so mnoge plate (tudi digitalno posnete) boljše zato, ker jih niso toliko skompresirali. Cd je le medij, ki mora bit dovolj glasen, da se ne sliši mašine ob vožnji z avtom. Ali je analogni posnetek res toliko boljši ali gre za kaj drugega pa ne vem. Vseeno se mi zdi čudno, da po ripanju 700 plat (gotovo je bila kaka analogno posneta) ni porajtal bistvenih razlik med plato in ripom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
Mogoče bi bilo dobro kaj prebrati o Reference Recordings, prof. Keith O. Johnsonu in Pacific Microsonics snemalniku.

Digitalno je potencial in bo slej ko prej našlo pot tudi v pri zagriženih analogistih. Toda pred tem se mora izkazati v vsakdanji praksi.

Sem že povedal, da je založnikom že sedanja kakovost analogije trn v peti. Nočejo nam tega dati, kot nam niso privoščili DVD Audio. Še vedno obstaja, zakaj po njem posegajo samo male nišne založbe? Obstajajo tudi odlični večkanalni posnetki 'na licu mesta', brez studijskih manipulacij.

Tudi posrečeni stereo digitalni posnetki na terenu, direktni, brez manipulacij zvenijo fenomenalno. Čim ga mrcvarijo v studiju - piši kući propalo, digi tega ne zmore.

Še ko so lansirali DoP v obliki SACD, so noter dali SCMS, ki je tudi obupno kvaril poslušanje.
Ne vem, kaj si bodo še izmislili, sigurno ne bo šlo 'lišo' skozi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 10:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Ma kaj si res m... ali se delaš ... ?

Ta LP je iz digitalnega masterja. Kdo ve kako si ga zripal - po možnosti iz CD-ja direkt, ki je bil izdan nekaj let kasneje, hahaha ... Laughing Laughing Laughing
http://www.discogs.com/Jacques-Offenbach-Berliner-Philharmoniker-Herbert-Von-Karajan-Ouvert%C3%BCren-Overtures/release/2230518
poglejte si jo... čisti DDA

Fantje, ukvarjajte se naprej z digitalnim, analogno ni za vas. Plošče pa čimprej prodajte tistim, ki bodo cenili kar nudijo in predvsem znali to potegniti iz njih. Brez iluzije in utopije.


Lej, ambasador (česa že?), če bi dejansko poslušal flac, bi slišal pokanje plate in bi odpadel dvom o načinu ripanja. Da sem pripel ravno DDA posnetek je zgolj naključje, ker je bil prvi komad klasične muzke v mapi. Pripenjam pa še enega čisto AAA, da bodo dvomljivci imeli dodatno kost za glodanje. Kaj pa glede drugega komada, a tistega sem tudi iz CDja ripal?

Sicer pa ne vem v čem je štos tvojega hahljanja, a so mogoče posnetki preveč analogno zveneči, pa se ti ruši tvoj slonokoščeni stolp?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:


Lepo sem ti povedal, da je draž analognega za zagrižence ravno v kvalieteti, ki se s prenemavanjem sploh v digi obliko izgubi. Si hotel, si dobil.

Zame so to provokacije in na koncu se je izkazalo da sploh ne veste o čem teče beseda, ko se govori o analogiji.


Tvoje besede si podkrepil z primerjavo ENEGA posnetka v CD kakovosti, ki je bil narejen na bogvečem pred bogve koliko leti...močan argument, ni kaj.
Jaz sem svoje izdelke postavil v presojo vsem, ti pa le žagriženo (sic) udrihaš...te pa še enkrat lepo vabim, da me osebno razsvetliš o tem kako se mora obnašati žagrižen analogist, kaj sme in česa ne z svojimi vinilkami. Če se zmeniva, obljubim, da bom poskril vse digitalno pred tabo, še prej pa bo sobo očistil digitalni eksorcist! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

FYI:

V oblak sem pripel še začetek prve strani plate: Ernest Ansermet,The Royal Ballet-Gala Performances-RCA Victor Living Stereo LDS 6065-1980

Dodajam še spekter tega komada, kjer se vidi da gre za 96k vzorčenje:


za razliko od tega 44,1K spektra (CD), kjer je lepo vidno rezanje brickwall filtra pri 22.05kHz:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
No, tale primerjava z vegeji in svinjsko pečenko je res posrečena. Mi je bilo pa kasneje jasno, da je vprašanje malo nerodno zastavljeno. Ideja je bila, da se pogovorimo o ripanju zato, ker sedaj razmeroma preprost postopek (ko ga osvojiš), za ne neke silne denarje, omogoča res zelo dobre hi-res ripe. Sem pa bil malo presenečen, s kakšnim ogorčenjem so nekateri nasprotovali. Kot, da bi jih silil v to. Tisti, ki jim ni do tega, bi bili lahko enostavno tiho, ali pa rekli, to je mogoče fino ampak me ne zanima. Je pa deplasirano napadati z vsemi topovi, čeprav brez argumentov, samo zato, da se ve kdo je glavni.

lpm


LP

Je čim tema diši po "analogno vs digitalno" je tema takoj na "okopih" žal...
Ma smo že navajeni , da je to tako v vseh temah pa naj bo to "akustika", "lampe", "digidagi", "sejmi" itd.
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador @ sedaj pa res ne vem, a mi govorimo različne jezike in se ne razumemo ali ti klatiš občasne nebuloze le zato, da je po tvoje " zajebancija " in večji hec (ne vem sicer čigav, ampak najbrž samo tvoj).

To, da je bila lp posneta digitalno in prenesena na vinil, pa res nim absolutno nobene zveze s temo, kjer je govora o vernosti prenosa iz lp v hires flac. Daj no, lepo prosim, vsaj malo brzdaj svoj hipertrofični ego. Tudi ne bi škodovalo, če bi se malo bolj videla meja med duhovitostjo in duhovičenjem.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 15:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje jes sm tole dol potegnu in morm rečt:
What we do here today will echo through eternity!

Škoda sam k nimam platerja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe