Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

2.1 Sistem in reciever
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bullet



Pridružen/-a: Tor Okt 2012 0:49
Prispevkov: 30
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 29, 2015 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala castor za tako izjemno konstruktiven odgovor....
res car!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2015 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.
Podajanje predlogov o nakupih je dokaj nehvaležno dejanje. Recimo v kolikor nekdo ni preizkusil točno take kombinacije o katerih se sprašuje potem je zelo težko predvideti kako se zadeva obnese kot sistem. Recimo Priklop Klipsch RF-52 z Onkyo TX-SR501 receiverjem - katastrofa od zvoka. Priklop istih zvočnikov na NAD T753 V2 je popolnoma druga zgodba. Na Onkyo TX-SR501 lepo sedejo Jamo E800 ali E825 (ki so manj analitični kot Klipschi). To je seveda moje mnenje.
Zase lahko rečem, da sem dokaj samokritičen in brez testiranja točno take kombinacije je malo težka svetovat.
Glede na to, da gre za nakupe opreme za nekaj časa, mogoče vseeno ni tako slabo, če se predhodno kakšen sistem sliši. Na portalu je kar nekaj podjetij, ki zastopajo določene znamke, marsikaj se lahko preizkusi.
Mogoče pa bi bilo uredu izvesti nek dogodek za tiste, ki se podajajo v svet HI-FI-ja (da že takoj ne ubijemo želja z astronomskimi cenami). Kontaktirajte me, pa lahko skupaj z zastopniki HI-FI opreme uredimo, da se lahko določena kombinacija posluša vsaj v stereo varianti.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2015 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ampak kater pa je tisti dober zvok?
Nekdo hoče več basov,drug srednjih tonov ali točno določen inštrument kako se sliši.

Nekateri hočejo slišati kot v živo,drugim je to vseeno in želijo samo uživati ob določenih zvokih,ki je ves umeten tako ali drugače.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bullet



Pridružen/-a: Tor Okt 2012 0:49
Prispevkov: 30
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2015 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Sem zelo vesel za utemeljen odgovor.

Seveda imam namen poslušati različne sisteme... kot sem rekel do sedaj sem slišal 2 para zvočnikov, a ne na omenjenih recieverjih...
Kef Q300 so mi bili zelo všeč. Cambridge audio 2 so mi piskali v ušesih... razlika mi je bila ogromna...
Sedaj bi pa pač rad še videl (slišal) kake druge zvočnike na omenjenih recieverjih...tako bo seveda mogoče slišati razliko in se lažje odločiti kateri zvok mi bolje ustreza...čeprav sem mnenja, da bo doma v moji dnevni sobi spet malo drugače... (prostor drug itd..).

Vprašal pa sem tudi zato, da izvem ali so kvalitetne razlike v recieverjih, zvočnikih, ki so v podobnem cenovnem rangu...

Poslušati pa moram seveda sam...to mi je jasno.

Še 1x hvala za odgovor.
Spoštujem to!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2015 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bullet je napisal/a:


Vprašal pa sem tudi zato, da izvem ali so kvalitetne razlike v recieverjih, zvočnikih, ki so v podobnem cenovnem rangu...



Prek slabim letom sva z žlahtnikom zanj iskala HT sistem in od takrat imam nekaj malega izkušenj s to tržno nišo, drugače nimam pojma o HT, ampak vseeno..

Nižji kot je cenovni rang, večje so razlike med komponentami, težje je trofnit enote, ki bodo ugodno medsebojno kompenzirale napake. Zato je treba obvezno poslušati sistem, če želiš ujeti optimalni približek svojim slušnim željam. Če poslušaš zvok v suraund modu, so razlike med sistemi manjše, kot pri poslušanju sterea. Poslušati sistem, iskati teste sistemov, ne brati prospekte ali forume ali poslušati samo posameznih enot. Vse to seveda velja, če iščeš zase najboljšo slušno izkušnjo. HT receiverji so namreč postali pravi multipraktiki in ne manjka veliko, da ti bodo jutri znali skuhati še kavo. Če se pri iskanju HT-ja fokusiraš na tehnikalije, nimaš šans, da trofneš kolikor toliko sprejemljiv stereo sound, pri poslušanju filmov v suraund modu pa so razlike v nekem cenovnem razredu manjše.

HT sistemi so za gledanje filmov, za poslušanje sterea jih bistveno cenejši stereo sistemi odpihnejo za šalo. Odgovor na vprašanje, kaj nam pomeni več, filmi ali glasba, lahko pomaga..

No, z mojim žlahtnikom se seveda nisva strinjala takrat, sicer je kupil multipraktik iz njegove liste HT receiverjev. ki sem mu ga jaz (s težavo in mnogo ugovorov..) izbral (ampak na njegovo odgovornost, seveda Very Happy) in 5.1 sistem zvočnikov. Bil je nek denon za 600€ in focal za 1000€. Oba po znižanih cenah. Njegov začetni cilj je bil 800€ max, ampak kar je bilo slišati za ta denar tudi njemu ni bilo všeč.

Danes mu je krepko žal, da ni za ta denar kupil stereo sistem, ker je od trmastega nakupa do danes slišal kar nekaj sistemčkov, ki stereo glasbo odigrajo bistveno bolj korektno kot njegov HT. Pa še filmov po začetnem navdušenju sedaj gledajo bistveno manj, glasba pa se rola non stop..

Bi pa še dodal, solidna ozvočitev 30+m2 velikega prostora ni ravno mačji kašelj, pa naj gre za HT ali stereo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2015 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
Bullet je napisal/a:


Vprašal pa sem tudi zato, da izvem ali so kvalitetne razlike v recieverjih, zvočnikih, ki so v podobnem cenovnem rangu...



Prek slabim letom sva z žlahtnikom zanj iskala HT sistem in od takrat imam nekaj malega izkušenj s to tržno nišo, drugače nimam pojma o HT, ampak vseeno..

Nižji kot je cenovni rang, večje so razlike med komponentami, težje je trofnit enote, ki bodo ugodno medsebojno kompenzirale napake. Zato je treba obvezno poslušati sistem, če želiš ujeti optimalni približek svojim slušnim željam. Če poslušaš zvok v suraund modu, so razlike med sistemi manjše, kot pri poslušanju sterea. Poslušati sistem, iskati teste sistemov, ne brati prospekte ali forume ali poslušati samo posameznih enot. Vse to seveda velja, če iščeš zase najboljšo slušno izkušnjo. HT receiverji so namreč postali pravi multipraktiki in ne manjka veliko, da ti bodo jutri znali skuhati še kavo. Če se pri iskanju HT-ja fokusiraš na tehnikalije, nimaš šans, da trofneš kolikor toliko sprejemljiv stereo sound, pri poslušanju filmov v suraund modu pa so razlike v nekem cenovnem razredu manjše.

HT sistemi so za gledanje filmov, za poslušanje sterea jih bistveno cenejši stereo sistemi odpihnejo za šalo. Odgovor na vprašanje, kaj nam pomeni več, filmi ali glasba, lahko pomaga..

No, z mojim žlahtnikom se seveda nisva strinjala takrat, sicer je kupil multipraktik iz njegove liste HT receiverjev. ki sem mu ga jaz (s težavo in mnogo ugovorov..) izbral (ampak na njegovo odgovornost, seveda Very Happy) in 5.1 sistem zvočnikov. Bil je nek denon za 600€ in focal za 1000€. Oba po znižanih cenah. Njegov začetni cilj je bil 800€ max, ampak kar je bilo slišati za ta denar tudi njemu ni bilo všeč.

Danes mu je krepko žal, da ni za ta denar kupil stereo sistem, ker je od trmastega nakupa do danes slišal kar nekaj sistemčkov, ki stereo glasbo odigrajo bistveno bolj korektno kot njegov HT. Pa še filmov po začetnem navdušenju sedaj gledajo bistveno manj, glasba pa se rola non stop..

Bi pa še dodal, solidna ozvočitev 30+m2 velikega prostora ni ravno mačji kašelj, pa naj gre za HT ali stereo.

Točno tako.
Konča se tako, da se niti za filme ne uporablja, ker ne velja nič.

Sklep: čisto vseeno je, kaj kupiš v štartu. Morda je še najbolje iti impulzivno, se 'zaljubiti' v nekaj. Tako lažje preneseš pomanjkljivosti.
Debate o optimalnem nakupu so po mojem mnenju neumestne v tem segmentu. Meni je žal, da je kdo razočaran, ker se soforumašem ne da razpravljati o napravah, ki imajo samo fasado resnih naprav.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 01, 2015 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi je žal, da si si tako slabo vzel k srcu moj post, ampak vprašanja tipa HT za malo denarja s čim uparjat, da dobiš dober zvok je nagradno vprašanje za miljarde dolarjev oz, kolikor pač znaša promet s HT. V HT verziji boš kupil nekaj, kar boš prižgal, poslušal, in ugasnil. Za vekomaj!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Bullet



Pridružen/-a: Tor Okt 2012 0:49
Prispevkov: 30
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nisem si vzel k srcu... a me pač nasplošno moti nekonstruktivno mnenje... od bilokoga...
v tem primeru, kar pravite, da je potrebno toliko denarja za en spodoben hi-fi sistem, (sploh za laika, ki ni na visokem nivoju zahtevnosti zvoka), lahko povlečem primerjavo - če nimaš avta za vsaj 150.000€ se nima smisla vozit, kupovat...ker to ni to...ko pa se pelješ z tako dragim in kvalitetnim avtom (hi fi sitemom) je pa vse ostalo zanič. Tako nekako jaz vidim to...
me prav zanima, kdo od vas ima avto za vsaj 50.000€..... pa vem, da je skoraj brezvezna primerjava. a vseeno...kupiš kar si lahko privoščiš...
če ne pa lahko poveš tisto o lisici in kislem grozdju....

Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bullet je napisal/a:
nisem si vzel k srcu... a me pač nasplošno moti nekonstruktivno mnenje... od bilokoga...
v tem primeru, kar pravite, da je potrebno toliko denarja za en spodoben hi-fi sistem, (sploh za laika, ki ni na visokem nivoju zahtevnosti zvoka), lahko povlečem primerjavo - če nimaš avta za vsaj 150.000€ se nima smisla vozit, kupovat...ker to ni to...ko pa se pelješ z tako dragim in kvalitetnim avtom (hi fi sitemom) je pa vse ostalo zanič. Tako nekako jaz vidim to...
me prav zanima, kdo od vas ima avto za vsaj 50.000€..... pa vem, da je skoraj brezvezna primerjava. a vseeno...kupiš kar si lahko privoščiš...
če ne pa lahko poveš tisto o lisici in kislem grozdju....

Smile


... a če ne potrebuješ kesona, je "mogoče" bolje za isti denar kupiti soliden avto namesto najcenejšega kitajskega kamiona ...

Citiram:
Zakaj kupujem - osnova zvoka tv je itak nična...se pravi največ verjetno za gledanje tv - za poslušanje kake glasbe, radia, kak film z neta, lahko tudi kaka igra preko x-boxa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CREATIVE



Pridružen/-a: Ned Jan 2014 9:57
Prispevkov: 9
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen!
Tudi jaz sem bil pred pol leta pred podobnim problemom, kaj kupiti za pisarno (kjer preživim večino svojega časa). Precej časa sem porabil za iskanje po forumih, branje recenzij... Na koncu sem dal obnoviti vintage Pioneer ojačevalec, kupil od Creativa zunanjo zvočno kartico Sound Blaster SBX in nove zvočnike od Magnata Monitor Supreme 200 in sem za vsakdanje poslušanje glasbe več kot zadovoljen...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
Bullet je napisal/a:


Vprašal pa sem tudi zato, da izvem ali so kvalitetne razlike v recieverjih, zvočnikih, ki so v podobnem cenovnem rangu...



Prek slabim letom sva z žlahtnikom zanj iskala HT sistem in od takrat imam nekaj malega izkušenj s to tržno nišo, drugače nimam pojma o HT, ampak vseeno..

Nižji kot je cenovni rang, večje so razlike med komponentami, težje je trofnit enote, ki bodo ugodno medsebojno kompenzirale napake. Zato je treba obvezno poslušati sistem, če želiš ujeti optimalni približek svojim slušnim željam. Če poslušaš zvok v suraund modu, so razlike med sistemi manjše, kot pri poslušanju sterea. Poslušati sistem, iskati teste sistemov, ne brati prospekte ali forume ali poslušati samo posameznih enot. Vse to seveda velja, če iščeš zase najboljšo slušno izkušnjo. HT receiverji so namreč postali pravi multipraktiki in ne manjka veliko, da ti bodo jutri znali skuhati še kavo. Če se pri iskanju HT-ja fokusiraš na tehnikalije, nimaš šans, da trofneš kolikor toliko sprejemljiv stereo sound, pri poslušanju filmov v suraund modu pa so razlike v nekem cenovnem razredu manjše.

HT sistemi so za gledanje filmov, za poslušanje sterea jih bistveno cenejši stereo sistemi odpihnejo za šalo. Odgovor na vprašanje, kaj nam pomeni več, filmi ali glasba, lahko pomaga..

No, z mojim žlahtnikom se seveda nisva strinjala takrat, sicer je kupil multipraktik iz njegove liste HT receiverjev. ki sem mu ga jaz (s težavo in mnogo ugovorov..) izbral (ampak na njegovo odgovornost, seveda Very Happy) in 5.1 sistem zvočnikov. Bil je nek denon za 600€ in focal za 1000€. Oba po znižanih cenah. Njegov začetni cilj je bil 800€ max, ampak kar je bilo slišati za ta denar tudi njemu ni bilo všeč.

Danes mu je krepko žal, da ni za ta denar kupil stereo sistem, ker je od trmastega nakupa do danes slišal kar nekaj sistemčkov, ki stereo glasbo odigrajo bistveno bolj korektno kot njegov HT. Pa še filmov po začetnem navdušenju sedaj gledajo bistveno manj, glasba pa se rola non stop..

Bi pa še dodal, solidna ozvočitev 30+m2 velikega prostora ni ravno mačji kašelj, pa naj gre za HT ali stereo.


Se kar strinjam z napisanim,ampak lahko tudi če gledaš manj filme ni nič narobe,ker je vseeno bistvena razlika kot pa samo zvok in tv.
Marsikdo sploh ne nastavi pravi DD 5.1 sistem ampak ene fake kombinacije resiverjev.
Najbolš se vidi pri tistih ko posveti modra lučka in takoj se vidi,ko ob večina zvoka prihaja samo iz centra !

Koliko je tistih,ki hočejo bolši stereo? Mislim,da ne prav veliko,ker vsi moji znanci si mislijo,da sem mal usekan na feršekarijo,tako da težko najdeš nekoga ki mu je zadeva všeč.
Največ težav je ob večji sobi tam od 25 cm2 naprej,ker rabiš kar konketne zvočnike najmanj 800 evrov naprej in tudi ojačevalec vsaj toliko.To pa marsikater ne plača in je potem nezadovoljen.
Jest sem zamenjal ali dodal že 3x ves sistem,da sem prišel do željenega zvoka z rabljenem sony es resiverjem,ker novega bi moral plačati več kot 1000 evrov.Tudi zvočnike samo sprednje sem plačal 1/3 novih 2000 evrov.
če pa govorimo o nekih željah in smo tam okoli 500 evrov po kompenentah pa lahko nastopi ena velika žalost.
Naprimer kdor hoče dober bas v večji sobi kot 25cm2 mora imeti več kot 200 cm velik zvočnik,kar je manj,tam 160cm bas je to en blažev žegen !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2015 09:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bullet je napisal/a:
nisem si vzel k srcu... a me pač nasplošno moti nekonstruktivno mnenje... od bilokoga...
v tem primeru, kar pravite, da je potrebno toliko denarja za en spodoben hi-fi sistem, (sploh za laika, ki ni na visokem nivoju zahtevnosti zvoka), lahko povlečem primerjavo - če nimaš avta za vsaj 150.000€ se nima smisla vozit, kupovat...ker to ni to...ko pa se pelješ z tako dragim in kvalitetnim avtom (hi fi sitemom) je pa vse ostalo zanič. Tako nekako jaz vidim to...
me prav zanima, kdo od vas ima avto za vsaj 50.000€..... pa vem, da je skoraj brezvezna primerjava. a vseeno...kupiš kar si lahko privoščiš...
če ne pa lahko poveš tisto o lisici in kislem grozdju....

Smile

V prvem postu praviš, da so ti odsvetovali sound bar. No, jaz ti ga svetujem. Zakaj? Ker bo - po mojem mnenju - igral bolje od HT 700€ vse komplet.
Sound bari so ravno temu namenjeni: vsem tistim ki bi radi HT surround, ne bi pa potrošili denar za konkretne komponente in seveda se ukvarjali z instalacijo in šopi kablov po celem stanovanju.

Nelogično je škartirati soundbar, ker je slabši od SPODOBNIH ločenih komponent. Potem pa skrčiti budget na minimum, tako da niti pošten soundbar ne moreš kupiti. Prelisičil boš samo sebe, oziroma svoj alter ego.

Enkrat sem že zapisal, pa bom ponovil: sem bil šokiran, kako dober zvok ima top sound bar od Yamahe. Res je drag, a si nisem niti v sanjah mislil da je sposoben česa takega.
Tale ni top, je pa okoli jurja:
http://www.digitaltrends.com/sound-bar-reviews/yamaha-ysp-2500-review/
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2015 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi se kar strinjal z ambasadorjem (čeprav se požvižgam na surround). Ampak za budget 700 € je pomembno, da je razpršen med čim manjše število nepotrebnih škatel (zvočnikov in komponent). Čim manj enot, pa raje tiste kakovostne. Omenil si tudi, da imaš veliko pohištva v sobi, kar je še en razlog več, da probaš s čim manj elementi narediti čim več. Je pa pred nakupom zelo važno, da najprej ugotoviš, katero varianto zvočnikov lahko sploh ustrezno namestiš. Vse skupaj nima smisla, če zvočnikov ne moreš dati na pravo mesto.

Omenjal si, da bi bookshelfe dal na police. Žal te moram razočarati, da izraz bookshelf ne pomeni, da je zvočnik mišljen za postavitev na polico. To je prej izhod v sili kot kaj drugega. Ker zvočnik rabi prostor(zrak) okoli sebe, da pravilno igra in bookshelfe se zato postavlja na stojala, kar pomeni, da pravilno postavljeni ne zasedejo bistveno manj prostora od samostoječih. Za osnovo pravilne postavitve pa si lahko vzameš enakostraničen trikotnik pri čemer oba zvočnika skupaj s tvojo glavo tvorijo tri oglišča, pri čemer naj bo višina visokotoncev približno na višini tvojih ušes. Če teh pogojev ne moreš izpolniti, potem je manj smiselno vlagati v 2.1 ali celo navaden stereo kot v soundbar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2015 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Bullet je napisal/a:
nisem si vzel k srcu... a me pač nasplošno moti nekonstruktivno mnenje... od bilokoga...
v tem primeru, kar pravite, da je potrebno toliko denarja za en spodoben hi-fi sistem, (sploh za laika, ki ni na visokem nivoju zahtevnosti zvoka), lahko povlečem primerjavo - če nimaš avta za vsaj 150.000€ se nima smisla vozit, kupovat...ker to ni to...ko pa se pelješ z tako dragim in kvalitetnim avtom (hi fi sitemom) je pa vse ostalo zanič. Tako nekako jaz vidim to...
me prav zanima, kdo od vas ima avto za vsaj 50.000€..... pa vem, da je skoraj brezvezna primerjava. a vseeno...kupiš kar si lahko privoščiš...
če ne pa lahko poveš tisto o lisici in kislem grozdju....

Smile

V prvem postu praviš, da so ti odsvetovali sound bar. No, jaz ti ga svetujem. Zakaj? Ker bo - po mojem mnenju - igral bolje od HT 700€ vse komplet.
Sound bari so ravno temu namenjeni: vsem tistim ki bi radi HT surround, ne bi pa potrošili denar za konkretne komponente in seveda se ukvarjali z instalacijo in šopi kablov po celem stanovanju.

Nelogično je škartirati soundbar, ker je slabši od SPODOBNIH ločenih komponent. Potem pa skrčiti budget na minimum, tako da niti pošten soundbar ne moreš kupiti. Prelisičil boš samo sebe, oziroma svoj alter ego.

Enkrat sem že zapisal, pa bom ponovil: sem bil šokiran, kako dober zvok ima top sound bar od Yamahe. Res je drag, a si nisem niti v sanjah mislil da je sposoben česa takega.
Tale ni top, je pa okoli jurja:
http://www.digitaltrends.com/sound-bar-reviews/yamaha-ysp-2500-review/


Soundbari bolje igrajo ob simetrični postavitvi na sredino sobe, če imaš razdalje od bočnih sten različne, bo bolj "kar nekaj" vse skupaj.
Npr.: http://www.audioholics.com/soundbar-and-satellite-speaker-reviews/atlantic-technology-fs-7.1-sb-900-surround-bar-sub-preview/AT_diagram.gif/image_preview

Če te motijo kabli, obstajajo brežični HT sistemi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 07:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naj dopolnim v kakšnih okoliščinah sem poslušal sound projector, kot mu pri Yamahi rečejo:
prijatelj se je po dolgih letih odločil 'biku odrezati glavo' - naveličal se je izpopolnjevati svoj surround sistem in ga je zamenjal z Yamaho.

Za marsikoga bo to šokantno: spredaj je imel Cizek model 3 + Tannoy center, zadaj pa Linaeum mini zvočnike (tiste z nenavadnim tweeterjem, folijo v obliki osmice), sub RCF Diy (2x20cm wooferji v škatli cca 50 litrov). Receiverje je menjaval, nazadnje je imel Onkyo. A vse so to bili reciverji 500-700€, nič konkretnega, da bi pognalo zvočnike kot je potrebno.

Vso to šaro je Yamaha debelo nascala.
Ja, mora biti prostor primeren za sound projector. Obstajajo priporočila, pa si jih je dobro ogledati.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe