Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

2.1 Sistem in reciever
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
Bullet



Pridružen/-a: Tor Okt 2012 0:49
Prispevkov: 30
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 29, 2015 22:34    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

hvala castor za tako izjemno konstruktiven odgovor....
res car!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Èet Jul 30, 2015 11:04    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.
Podajanje predlogov o nakupih je dokaj nehvaležno dejanje. Recimo v kolikor nekdo ni preizkusil toèno take kombinacije o katerih se sprašuje potem je zelo težko predvideti kako se zadeva obnese kot sistem. Recimo Priklop Klipsch RF-52 z Onkyo TX-SR501 receiverjem - katastrofa od zvoka. Priklop istih zvoènikov na NAD T753 V2 je popolnoma druga zgodba. Na Onkyo TX-SR501 lepo sedejo Jamo E800 ali E825 (ki so manj analitièni kot Klipschi). To je seveda moje mnenje.
Zase lahko reèem, da sem dokaj samokritièen in brez testiranja toèno take kombinacije je malo težka svetovat.
Glede na to, da gre za nakupe opreme za nekaj èasa, mogoèe vseeno ni tako slabo, èe se predhodno kakšen sistem sliši. Na portalu je kar nekaj podjetij, ki zastopajo doloèene znamke, marsikaj se lahko preizkusi.
Mogoèe pa bi bilo uredu izvesti nek dogodek za tiste, ki se podajajo v svet HI-FI-ja (da že takoj ne ubijemo želja z astronomskimi cenami). Kontaktirajte me, pa lahko skupaj z zastopniki HI-FI opreme uredimo, da se lahko doloèena kombinacija posluša vsaj v stereo varianti.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Èet Jul 30, 2015 11:21    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Ampak kater pa je tisti dober zvok?
Nekdo hoèe veè basov,drug srednjih tonov ali toèno doloèen inštrument kako se sliši.

Nekateri hoèejo slišati kot v živo,drugim je to vseeno in želijo samo uživati ob doloèenih zvokih,ki je ves umeten tako ali drugaèe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Bullet



Pridružen/-a: Tor Okt 2012 0:49
Prispevkov: 30
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Èet Jul 30, 2015 11:59    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Hvala. Sem zelo vesel za utemeljen odgovor.

Seveda imam namen poslušati razliène sisteme... kot sem rekel do sedaj sem slišal 2 para zvoènikov, a ne na omenjenih recieverjih...
Kef Q300 so mi bili zelo všeè. Cambridge audio 2 so mi piskali v ušesih... razlika mi je bila ogromna...
Sedaj bi pa paè rad še videl (slišal) kake druge zvoènike na omenjenih recieverjih...tako bo seveda mogoèe slišati razliko in se lažje odloèiti kateri zvok mi bolje ustreza...èeprav sem mnenja, da bo doma v moji dnevni sobi spet malo drugaèe... (prostor drug itd..).

Vprašal pa sem tudi zato, da izvem ali so kvalitetne razlike v recieverjih, zvoènikih, ki so v podobnem cenovnem rangu...

Poslušati pa moram seveda sam...to mi je jasno.

Å e 1x hvala za odgovor.
Spoštujem to!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
NCC2000



Pridružen/-a: Èet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Èet Jul 30, 2015 14:33    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Bullet je napisal/a:


Vprašal pa sem tudi zato, da izvem ali so kvalitetne razlike v recieverjih, zvoènikih, ki so v podobnem cenovnem rangu...



Prek slabim letom sva z žlahtnikom zanj iskala HT sistem in od takrat imam nekaj malega izkušenj s to tržno nišo, drugaèe nimam pojma o HT, ampak vseeno..

Nižji kot je cenovni rang, veèje so razlike med komponentami, težje je trofnit enote, ki bodo ugodno medsebojno kompenzirale napake. Zato je treba obvezno poslušati sistem, èe želiš ujeti optimalni približek svojim slušnim željam. Èe poslušaš zvok v suraund modu, so razlike med sistemi manjše, kot pri poslušanju sterea. Poslušati sistem, iskati teste sistemov, ne brati prospekte ali forume ali poslušati samo posameznih enot. Vse to seveda velja, èe išèeš zase najboljšo slušno izkušnjo. HT receiverji so namreè postali pravi multipraktiki in ne manjka veliko, da ti bodo jutri znali skuhati še kavo. Èe se pri iskanju HT-ja fokusiraš na tehnikalije, nimaš šans, da trofneš kolikor toliko sprejemljiv stereo sound, pri poslušanju filmov v suraund modu pa so razlike v nekem cenovnem razredu manjše.

HT sistemi so za gledanje filmov, za poslušanje sterea jih bistveno cenejši stereo sistemi odpihnejo za šalo. Odgovor na vprašanje, kaj nam pomeni veè, filmi ali glasba, lahko pomaga..

No, z mojim žlahtnikom se seveda nisva strinjala takrat, sicer je kupil multipraktik iz njegove liste HT receiverjev. ki sem mu ga jaz (s težavo in mnogo ugovorov..) izbral (ampak na njegovo odgovornost, seveda Very Happy) in 5.1 sistem zvoènikov. Bil je nek denon za 600€ in focal za 1000€. Oba po znižanih cenah. Njegov zaèetni cilj je bil 800€ max, ampak kar je bilo slišati za ta denar tudi njemu ni bilo všeè.

Danes mu je krepko žal, da ni za ta denar kupil stereo sistem, ker je od trmastega nakupa do danes slišal kar nekaj sistemèkov, ki stereo glasbo odigrajo bistveno bolj korektno kot njegov HT. Pa še filmov po zaèetnem navdušenju sedaj gledajo bistveno manj, glasba pa se rola non stop..

Bi pa še dodal, solidna ozvoèitev 30+m2 velikega prostora ni ravno maèji kašelj, pa naj gre za HT ali stereo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Èet Jul 30, 2015 23:12    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
Bullet je napisal/a:


Vprašal pa sem tudi zato, da izvem ali so kvalitetne razlike v recieverjih, zvoènikih, ki so v podobnem cenovnem rangu...



Prek slabim letom sva z žlahtnikom zanj iskala HT sistem in od takrat imam nekaj malega izkušenj s to tržno nišo, drugaèe nimam pojma o HT, ampak vseeno..

Nižji kot je cenovni rang, veèje so razlike med komponentami, težje je trofnit enote, ki bodo ugodno medsebojno kompenzirale napake. Zato je treba obvezno poslušati sistem, èe želiš ujeti optimalni približek svojim slušnim željam. Èe poslušaš zvok v suraund modu, so razlike med sistemi manjše, kot pri poslušanju sterea. Poslušati sistem, iskati teste sistemov, ne brati prospekte ali forume ali poslušati samo posameznih enot. Vse to seveda velja, èe išèeš zase najboljšo slušno izkušnjo. HT receiverji so namreè postali pravi multipraktiki in ne manjka veliko, da ti bodo jutri znali skuhati še kavo. Èe se pri iskanju HT-ja fokusiraš na tehnikalije, nimaš šans, da trofneš kolikor toliko sprejemljiv stereo sound, pri poslušanju filmov v suraund modu pa so razlike v nekem cenovnem razredu manjše.

HT sistemi so za gledanje filmov, za poslušanje sterea jih bistveno cenejši stereo sistemi odpihnejo za šalo. Odgovor na vprašanje, kaj nam pomeni veè, filmi ali glasba, lahko pomaga..

No, z mojim žlahtnikom se seveda nisva strinjala takrat, sicer je kupil multipraktik iz njegove liste HT receiverjev. ki sem mu ga jaz (s težavo in mnogo ugovorov..) izbral (ampak na njegovo odgovornost, seveda Very Happy) in 5.1 sistem zvoènikov. Bil je nek denon za 600€ in focal za 1000€. Oba po znižanih cenah. Njegov zaèetni cilj je bil 800€ max, ampak kar je bilo slišati za ta denar tudi njemu ni bilo všeè.

Danes mu je krepko žal, da ni za ta denar kupil stereo sistem, ker je od trmastega nakupa do danes slišal kar nekaj sistemèkov, ki stereo glasbo odigrajo bistveno bolj korektno kot njegov HT. Pa še filmov po zaèetnem navdušenju sedaj gledajo bistveno manj, glasba pa se rola non stop..

Bi pa še dodal, solidna ozvoèitev 30+m2 velikega prostora ni ravno maèji kašelj, pa naj gre za HT ali stereo.

Toèno tako.
Konèa se tako, da se niti za filme ne uporablja, ker ne velja niè.

Sklep: èisto vseeno je, kaj kupiš v štartu. Morda je še najbolje iti impulzivno, se 'zaljubiti' v nekaj. Tako lažje preneseš pomanjkljivosti.
Debate o optimalnem nakupu so po mojem mnenju neumestne v tem segmentu. Meni je žal, da je kdo razoèaran, ker se soforumašem ne da razpravljati o napravah, ki imajo samo fasado resnih naprav.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 01, 2015 19:35    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Mi je žal, da si si tako slabo vzel k srcu moj post, ampak vprašanja tipa HT za malo denarja s èim uparjat, da dobiš dober zvok je nagradno vprašanje za miljarde dolarjev oz, kolikor paè znaša promet s HT. V HT verziji boš kupil nekaj, kar boš prižgal, poslušal, in ugasnil. Za vekomaj!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo Telefon: 041722387
Bullet



Pridružen/-a: Tor Okt 2012 0:49
Prispevkov: 30
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 11:44    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

nisem si vzel k srcu... a me paè nasplošno moti nekonstruktivno mnenje... od bilokoga...
v tem primeru, kar pravite, da je potrebno toliko denarja za en spodoben hi-fi sistem, (sploh za laika, ki ni na visokem nivoju zahtevnosti zvoka), lahko povleèem primerjavo - èe nimaš avta za vsaj 150.000€ se nima smisla vozit, kupovat...ker to ni to...ko pa se pelješ z tako dragim in kvalitetnim avtom (hi fi sitemom) je pa vse ostalo zaniè. Tako nekako jaz vidim to...
me prav zanima, kdo od vas ima avto za vsaj 50.000€..... pa vem, da je skoraj brezvezna primerjava. a vseeno...kupiš kar si lahko privošèiš...
èe ne pa lahko poveš tisto o lisici in kislem grozdju....

Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
NCC2000



Pridružen/-a: Èet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 13:02    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Bullet je napisal/a:
nisem si vzel k srcu... a me paè nasplošno moti nekonstruktivno mnenje... od bilokoga...
v tem primeru, kar pravite, da je potrebno toliko denarja za en spodoben hi-fi sistem, (sploh za laika, ki ni na visokem nivoju zahtevnosti zvoka), lahko povleèem primerjavo - èe nimaš avta za vsaj 150.000€ se nima smisla vozit, kupovat...ker to ni to...ko pa se pelješ z tako dragim in kvalitetnim avtom (hi fi sitemom) je pa vse ostalo zaniè. Tako nekako jaz vidim to...
me prav zanima, kdo od vas ima avto za vsaj 50.000€..... pa vem, da je skoraj brezvezna primerjava. a vseeno...kupiš kar si lahko privošèiš...
èe ne pa lahko poveš tisto o lisici in kislem grozdju....

Smile


... a èe ne potrebuješ kesona, je "mogoèe" bolje za isti denar kupiti soliden avto namesto najcenejšega kitajskega kamiona ...

Citiram:
Zakaj kupujem - osnova zvoka tv je itak nièna...se pravi najveè verjetno za gledanje tv - za poslušanje kake glasbe, radia, kak film z neta, lahko tudi kaka igra preko x-boxa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
CREATIVE



Pridružen/-a: Ned Jan 2014 9:57
Prispevkov: 9
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 15:54    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Pozdravljen!
Tudi jaz sem bil pred pol leta pred podobnim problemom, kaj kupiti za pisarno (kjer preživim veèino svojega èasa). Precej èasa sem porabil za iskanje po forumih, branje recenzij... Na koncu sem dal obnoviti vintage Pioneer ojaèevalec, kupil od Creativa zunanjo zvoèno kartico Sound Blaster SBX in nove zvoènike od Magnata Monitor Supreme 200 in sem za vsakdanje poslušanje glasbe veè kot zadovoljen...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 21:25    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
Bullet je napisal/a:


Vprašal pa sem tudi zato, da izvem ali so kvalitetne razlike v recieverjih, zvoènikih, ki so v podobnem cenovnem rangu...



Prek slabim letom sva z žlahtnikom zanj iskala HT sistem in od takrat imam nekaj malega izkušenj s to tržno nišo, drugaèe nimam pojma o HT, ampak vseeno..

Nižji kot je cenovni rang, veèje so razlike med komponentami, težje je trofnit enote, ki bodo ugodno medsebojno kompenzirale napake. Zato je treba obvezno poslušati sistem, èe želiš ujeti optimalni približek svojim slušnim željam. Èe poslušaš zvok v suraund modu, so razlike med sistemi manjše, kot pri poslušanju sterea. Poslušati sistem, iskati teste sistemov, ne brati prospekte ali forume ali poslušati samo posameznih enot. Vse to seveda velja, èe išèeš zase najboljšo slušno izkušnjo. HT receiverji so namreè postali pravi multipraktiki in ne manjka veliko, da ti bodo jutri znali skuhati še kavo. Èe se pri iskanju HT-ja fokusiraš na tehnikalije, nimaš šans, da trofneš kolikor toliko sprejemljiv stereo sound, pri poslušanju filmov v suraund modu pa so razlike v nekem cenovnem razredu manjše.

HT sistemi so za gledanje filmov, za poslušanje sterea jih bistveno cenejši stereo sistemi odpihnejo za šalo. Odgovor na vprašanje, kaj nam pomeni veè, filmi ali glasba, lahko pomaga..

No, z mojim žlahtnikom se seveda nisva strinjala takrat, sicer je kupil multipraktik iz njegove liste HT receiverjev. ki sem mu ga jaz (s težavo in mnogo ugovorov..) izbral (ampak na njegovo odgovornost, seveda Very Happy) in 5.1 sistem zvoènikov. Bil je nek denon za 600€ in focal za 1000€. Oba po znižanih cenah. Njegov zaèetni cilj je bil 800€ max, ampak kar je bilo slišati za ta denar tudi njemu ni bilo všeè.

Danes mu je krepko žal, da ni za ta denar kupil stereo sistem, ker je od trmastega nakupa do danes slišal kar nekaj sistemèkov, ki stereo glasbo odigrajo bistveno bolj korektno kot njegov HT. Pa še filmov po zaèetnem navdušenju sedaj gledajo bistveno manj, glasba pa se rola non stop..

Bi pa še dodal, solidna ozvoèitev 30+m2 velikega prostora ni ravno maèji kašelj, pa naj gre za HT ali stereo.


Se kar strinjam z napisanim,ampak lahko tudi èe gledaš manj filme ni niè narobe,ker je vseeno bistvena razlika kot pa samo zvok in tv.
Marsikdo sploh ne nastavi pravi DD 5.1 sistem ampak ene fake kombinacije resiverjev.
Najbolš se vidi pri tistih ko posveti modra luèka in takoj se vidi,ko ob veèina zvoka prihaja samo iz centra !

Koliko je tistih,ki hoèejo bolši stereo? Mislim,da ne prav veliko,ker vsi moji znanci si mislijo,da sem mal usekan na feršekarijo,tako da težko najdeš nekoga ki mu je zadeva všeè.
Najveè težav je ob veèji sobi tam od 25 cm2 naprej,ker rabiš kar konketne zvoènike najmanj 800 evrov naprej in tudi ojaèevalec vsaj toliko.To pa marsikater ne plaèa in je potem nezadovoljen.
Jest sem zamenjal ali dodal že 3x ves sistem,da sem prišel do željenega zvoka z rabljenem sony es resiverjem,ker novega bi moral plaèati veè kot 1000 evrov.Tudi zvoènike samo sprednje sem plaèal 1/3 novih 2000 evrov.
èe pa govorimo o nekih željah in smo tam okoli 500 evrov po kompenentah pa lahko nastopi ena velika žalost.
Naprimer kdor hoèe dober bas v veèji sobi kot 25cm2 mora imeti veè kot 200 cm velik zvoènik,kar je manj,tam 160cm bas je to en blažev žegen !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2015 09:55    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Bullet je napisal/a:
nisem si vzel k srcu... a me paè nasplošno moti nekonstruktivno mnenje... od bilokoga...
v tem primeru, kar pravite, da je potrebno toliko denarja za en spodoben hi-fi sistem, (sploh za laika, ki ni na visokem nivoju zahtevnosti zvoka), lahko povleèem primerjavo - èe nimaš avta za vsaj 150.000€ se nima smisla vozit, kupovat...ker to ni to...ko pa se pelješ z tako dragim in kvalitetnim avtom (hi fi sitemom) je pa vse ostalo zaniè. Tako nekako jaz vidim to...
me prav zanima, kdo od vas ima avto za vsaj 50.000€..... pa vem, da je skoraj brezvezna primerjava. a vseeno...kupiš kar si lahko privošèiš...
èe ne pa lahko poveš tisto o lisici in kislem grozdju....

Smile

V prvem postu praviš, da so ti odsvetovali sound bar. No, jaz ti ga svetujem. Zakaj? Ker bo - po mojem mnenju - igral bolje od HT 700€ vse komplet.
Sound bari so ravno temu namenjeni: vsem tistim ki bi radi HT surround, ne bi pa potrošili denar za konkretne komponente in seveda se ukvarjali z instalacijo in šopi kablov po celem stanovanju.

Nelogièno je škartirati soundbar, ker je slabši od SPODOBNIH loèenih komponent. Potem pa skrèiti budget na minimum, tako da niti pošten soundbar ne moreš kupiti. Prelisièil boš samo sebe, oziroma svoj alter ego.

Enkrat sem že zapisal, pa bom ponovil: sem bil šokiran, kako dober zvok ima top sound bar od Yamahe. Res je drag, a si nisem niti v sanjah mislil da je sposoben èesa takega.
Tale ni top, je pa okoli jurja:
http://www.digitaltrends.com/sound-bar-reviews/yamaha-ysp-2500-review/
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2015 10:47    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Bi se kar strinjal z ambasadorjem (èeprav se požvižgam na surround). Ampak za budget 700 € je pomembno, da je razpršen med èim manjše število nepotrebnih škatel (zvoènikov in komponent). Èim manj enot, pa raje tiste kakovostne. Omenil si tudi, da imaš veliko pohištva v sobi, kar je še en razlog veè, da probaš s èim manj elementi narediti èim veè. Je pa pred nakupom zelo važno, da najprej ugotoviš, katero varianto zvoènikov lahko sploh ustrezno namestiš. Vse skupaj nima smisla, èe zvoènikov ne moreš dati na pravo mesto.

Omenjal si, da bi bookshelfe dal na police. Žal te moram razoèarati, da izraz bookshelf ne pomeni, da je zvoènik mišljen za postavitev na polico. To je prej izhod v sili kot kaj drugega. Ker zvoènik rabi prostor(zrak) okoli sebe, da pravilno igra in bookshelfe se zato postavlja na stojala, kar pomeni, da pravilno postavljeni ne zasedejo bistveno manj prostora od samostojeèih. Za osnovo pravilne postavitve pa si lahko vzameš enakostranièen trikotnik pri èemer oba zvoènika skupaj s tvojo glavo tvorijo tri oglišèa, pri èemer naj bo višina visokotoncev približno na višini tvojih ušes. Èe teh pogojev ne moreš izpolniti, potem je manj smiselno vlagati v 2.1 ali celo navaden stereo kot v soundbar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2015 23:13    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Bullet je napisal/a:
nisem si vzel k srcu... a me paè nasplošno moti nekonstruktivno mnenje... od bilokoga...
v tem primeru, kar pravite, da je potrebno toliko denarja za en spodoben hi-fi sistem, (sploh za laika, ki ni na visokem nivoju zahtevnosti zvoka), lahko povleèem primerjavo - èe nimaš avta za vsaj 150.000€ se nima smisla vozit, kupovat...ker to ni to...ko pa se pelješ z tako dragim in kvalitetnim avtom (hi fi sitemom) je pa vse ostalo zaniè. Tako nekako jaz vidim to...
me prav zanima, kdo od vas ima avto za vsaj 50.000€..... pa vem, da je skoraj brezvezna primerjava. a vseeno...kupiš kar si lahko privošèiš...
èe ne pa lahko poveš tisto o lisici in kislem grozdju....

Smile

V prvem postu praviš, da so ti odsvetovali sound bar. No, jaz ti ga svetujem. Zakaj? Ker bo - po mojem mnenju - igral bolje od HT 700€ vse komplet.
Sound bari so ravno temu namenjeni: vsem tistim ki bi radi HT surround, ne bi pa potrošili denar za konkretne komponente in seveda se ukvarjali z instalacijo in šopi kablov po celem stanovanju.

Nelogièno je škartirati soundbar, ker je slabši od SPODOBNIH loèenih komponent. Potem pa skrèiti budget na minimum, tako da niti pošten soundbar ne moreš kupiti. Prelisièil boš samo sebe, oziroma svoj alter ego.

Enkrat sem že zapisal, pa bom ponovil: sem bil šokiran, kako dober zvok ima top sound bar od Yamahe. Res je drag, a si nisem niti v sanjah mislil da je sposoben èesa takega.
Tale ni top, je pa okoli jurja:
http://www.digitaltrends.com/sound-bar-reviews/yamaha-ysp-2500-review/


Soundbari bolje igrajo ob simetrièni postavitvi na sredino sobe, èe imaš razdalje od boènih sten razliène, bo bolj "kar nekaj" vse skupaj.
Npr.: http://www.audioholics.com/soundbar-and-satellite-speaker-reviews/atlantic-technology-fs-7.1-sb-900-surround-bar-sub-preview/AT_diagram.gif/image_preview

Èe te motijo kabli, obstajajo brežièni HT sistemi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 07:38    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Naj dopolnim v kakšnih okolišèinah sem poslušal sound projector, kot mu pri Yamahi reèejo:
prijatelj se je po dolgih letih odloèil 'biku odrezati glavo' - navelièal se je izpopolnjevati svoj surround sistem in ga je zamenjal z Yamaho.

Za marsikoga bo to šokantno: spredaj je imel Cizek model 3 + Tannoy center, zadaj pa Linaeum mini zvoènike (tiste z nenavadnim tweeterjem, folijo v obliki osmice), sub RCF Diy (2x20cm wooferji v škatli cca 50 litrov). Receiverje je menjaval, nazadnje je imel Onkyo. A vse so to bili reciverji 500-700€, niè konkretnega, da bi pognalo zvoènike kot je potrebno.

Vso to Å¡aro je Yamaha debelo nascala.
Ja, mora biti prostor primeren za sound projector. Obstajajo priporoèila, pa si jih je dobro ogledati.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe