Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integrirani ojačevalec - kaj kupiti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 41, 42, 43  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 23, 2015 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nuprime ida-16, ce dobis rabljeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2015 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Nuprime ida-16, ce dobis rabljeno.


to je D klasa a ne? Hmm....nevem kako bi šlo to skupaj z Opera zvočniki in Naim dacem. Bi moral probati.

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2015 10:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dac ne rabiš, ker ga ima že integriranega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2015 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
dac ne rabiš, ker ga ima že integriranega.


dac že imam kr nekaj časa, to pa vem, da ima integriran dac tale nuprime.
A pri nas imamo kakšnega zastopnika za nuprime?
LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2015 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj ne "naravnega" partnerja DAC-u?

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/hi-fi-komponente/ojacevalci/naim-xs2-1299722551.html?aclct=1437637959&kw=naim+xs

Če ti je Brio všeč, bi ti moral biti ta še toliko bolj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2015 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
Zakaj ne "naravnega" partnerja DAC-u?

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/hi-fi-komponente/ojacevalci/naim-xs2-1299722551.html?aclct=1437637959&kw=naim+xs

Če ti je Brio všeč, bi ti moral biti ta še toliko bolj...


Tega pa sem spregledal..hmm. Zanimivo. Hvala.

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2015 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V resnici zelo dobra cena (ne vem če sem že videl ceneje mk2 verzijo)... Tako da bi se ti ga splačalo vsaj dobiti na probo, če je mogoče.

(pa nimam nič s prodajalcem...)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2015 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
V resnici zelo dobra cena (ne vem če sem že videl ceneje mk2 verzijo)... Tako da bi se ti ga splačalo vsaj dobiti na probo, če je mogoče.

(pa nimam nič s prodajalcem...)


pa tudi če bi imel - pri mojih odločitvah to ne igra vloge.

Bom povprašal malo okrog tega xs 2..

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Barracuda



Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:22
Prispevkov: 6
Kraj: V dnevni sobi :)

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 11, 2015 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne odpiram nove teme....poslal med oglase tole:

Kupim Marantz PM 80 MK2

Po dolgotrajnem pregledovanju vaših in ostalih strani in vaših mnenj,bi se nekako najraje odločil za ta ojačevalec...ne vem zakaj sicer točno,po ocenah in mnenjih mi je nekako najbolj padel v oči....če pa ima kdo kaj boljšega v tem rangu,pa prosim,na dan s predlogi Smile


Zdaj pa če ima kdo kak predlog ali bi rad prodal ta ojačevalec,prosim za komentar ali ponudbo na ZS Smile
Pa prosim ne mi pošiljati vseh mogočih firm ojačevalcev na ZS,ker kupil bi najraje samo tega omenjenega....če imate kak predlog ga prosim napišite sem,da vidim še kako drugo mnenje,ker se v to več ne razumem. Nekdaj ko sem se bavil s tem,smo poznali Yamahe,Technicse,Onkyo,Akai,Marantz pa te fore....pred internetom smo to gledali samo po revijah in trgovinah,pa je bilo jasno kaj je dobro in kaj ne,vsaj za naše poznavanje takrat.....zdaj pa je modelov in znamk milijon po netu...čist izgubljeno se počutim....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
artofsound



Pridružen/-a: Ned Mar 2014 18:47
Prispevkov: 48
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 11, 2015 21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takega Marantza imam doma.Prvi lastnik, brez praske.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2015 01:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Barracuda je napisal/a:
Da ne odpiram nove teme....poslal med oglase tole:

Kupim Marantz PM 80 MK2

Po dolgotrajnem pregledovanju vaših in ostalih strani in vaših mnenj,bi se nekako najraje odločil za ta ojačevalec...ne vem zakaj sicer točno,po ocenah in mnenjih mi je nekako najbolj padel v oči....če pa ima kdo kaj boljšega v tem rangu,pa prosim,na dan s predlogi Smile


Zdaj pa če ima kdo kak predlog ali bi rad prodal ta ojačevalec,prosim za komentar ali ponudbo na ZS Smile
Pa prosim ne mi pošiljati vseh mogočih firm ojačevalcev na ZS,ker kupil bi najraje samo tega omenjenega....če imate kak predlog ga prosim napišite sem,da vidim še kako drugo mnenje,ker se v to več ne razumem. Nekdaj ko sem se bavil s tem,smo poznali Yamahe,Technicse,Onkyo,Akai,Marantz pa te fore....pred internetom smo to gledali samo po revijah in trgovinah,pa je bilo jasno kaj je dobro in kaj ne,vsaj za naše poznavanje takrat.....zdaj pa je modelov in znamk milijon po netu...čist izgubljeno se počutim....


seveda, ta je tapravi,nedolgotega sem enega videl tu blizu verjetno na bolha,ne vem točno kje sem videl,cene so od 200 do 300 ejro

daleč naokoli do 1500 ejro ,ga ni integratorja muzike.used device.

aparat rad dela ,daš dva dobra boxa in si inn,holiday inn

ta je tudi mega če ga najdeš

https://www.google.si/search?q=marantz+pm+62&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CB4QsARqFQoTCKH2xeGX8McCFcdcFAod5U8CVg&biw=1400&bih=752#imgrc=RyZLVkqG6ViurM%3A

to so zlata devetdeseta,tu je vse delalo(almost)
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 13, 2015 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ne bi jaz kat tako na "počez" hvalil Yamahe,Technicse,Onkyo,Akai,Marantz_e Rolling Eyes
Med poznavalci se dobro ve, kaj in kdaj so bili določeni modeli od "komercialnih firem" in kdaj in za koliko so prišle "alternative", ki so pisale novejšo audio zgodovino, predvsem najprej iz "angleškega konca" malo kasneje pa "nemškega in italijanskega", da ne omenim še "skandinavcev", ki so sicer odstopali po malo višji ceni pa vseeno Rolling Eyes Wink





Dve "mašine" od alternativ komercialnim, ki so zvočno "presegle" ohoho veliko dražje pošminkane mašine Shocked Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Barracuda



Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:22
Prispevkov: 6
Kraj: V dnevni sobi :)

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 13, 2015 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvalil? Kje sem jih hvalil? Smile Samo napisal sem,da sem jih v mojem casu poznal preko revij in kaksnih trgovin,po tej poti pa smo tudi kaj kupili,komercialnega kot to profiji imenujete...sicer pa lahko ob tej priliki prehvalim AKAI GX 75 kasetar,če kao ni ta firma za hvaliti.....to je bil najboljsi kos hi-fija ki sem ga v tistem casu imel. Zvok iz CDja kaksnega običnega Technicsa se je lahko skril,ko sem si kaseto presnemal z njim. Pa nisem audiofil,samo ljubitelj nadpovprecnega zvoka in mašin ki to delajo napram nepoznavalcem totalnim Smile tako da niti pod razno nimam pojma kake slike si mi to naslikal gor Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 13, 2015 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poleg ...Yamahe,Technicsa,Onkya,Akaa,Marantza...., ki so sodili v razred "HiFi", so se pojavili ojačevalniki z malo wati, ki pa tudi niso imeli kontrol, bas, visoki, loudnes, pa nič lučk, tako, bolje špartanskega videza, kot so; Arcam, NAD, Cyrus, Rotel, Nytech..... itd, itd.. so sodili v "Avdiofilski razred".
Malo watov, a zelo koristnih, zelo poslušljivih in sprejemljivi za povprečnega kupca. Seveda, kojekakve revije so tem ojačevalnikom našle primerne zvočnike pa kable pa še kakšen gramofon in vse skupaj proglasile BB za določeno vsoto denarja. Leto se pisalo recimo 1979 pa naprej. Sam sem imel NADA 3020, Dual 505/2 in Energy(ESM4) zvočnike. Vse skupaj je koštalo nekih 1200 DEM. NADA in ESM sem kupil v Zagrebu, Duala pa pri Majdiču v Celovcu in ga prešvercal. Cyrus 3 je v Celovcu koštal 720 DEM isto toliko Arcam Alpha3. Oba zgornja, Cambridge in Creek sodita v "Avdiofilski razred" iz tistih časov.


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2015 16:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stara slava. Sem dal skozi 3 verzije 3020, tudi pre 1020. Lepi časi, fini vintage. Čas pa teče naprej in tudi NAD-a na 'rezervni klopi' sem pred leti zamenjal za bolj realno zveneč SystemFidelity SA300.
Ta vikend sem bil na trgatvi na štajerskem in ob zasluženem počitku sva z zetom tudi poslušala/uživala v riediciji dvojnega LP Nine Simone. Ojačevalec je bil Marantz PM 7004. Ni ravno zadnji model a mi je vseeno zvenel bistveno bolje od malih vintage šampionov iz preteklosti.

Novo je novo, zgleda je pri ojačevalcih čas hitreje tekel naprej kot pri drugih komponentah.
Moj predlog: nov model. Katerega izbrati? Dogovori se s trgovcem ki mu zaupaš in ima tako izbiro, ki te vleče. Nato pa vzameš zvočnike in jo mahneš tam sprobat kaj gor paše. Bo zelo hitro jasno kaj ti je storiti.

Glede vintage ojačevalcev je jasno, da imajo vedno višjo ceno za zbiratelje. V isti sapi pa vedno bolj zaostajajo za sodobnimi projekti, da o staranju/propadanju ne govorim.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 41, 42, 43  Naslednja
Stran 17 od 43

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe