Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Streamerji itd
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2015 21:21    Naslov sporočila: Streamerji itd Odgovori s citatom

Odpiram temo, kjer bi lahko malo obdelali streamerje oz podobne igrače, kar imamo, oz kar je zanimivo na trgu.

Prvi predlog je Auralic Aries mini, ki bi lahko nadomestil slavnega Squeezeboxa:


http://www.audiostream.com/content/auralic-ariesmini
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 10, 2015 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem upal, da izvem še kaj zanimivega pa vidim dr.Sah da si edini ki spremlja to področje.
vsekakor pa je audiostream zelo zanimiv izdelek, ki ima vse. zanima me edino stabilnost sistema. glede tega sonos razvaja, saj se v 2 letih ni enkrat samkrat obesil. to bo težko doseči. če pa bo to izkušnja ga bo takoj po smrti sonosa nasledil kak tak stroj (pa še hi res ne bo treba več konvertirat).

Če kdo še kaj izve pa bomo zelo veseli če pride sem novica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 10, 2015 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zgleda lepo. 400 dolsov tut ni drago. A je za večji aries kak forum, kjer že govorijo kako zadeva deluje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 10, 2015 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tu je dosti informacij:
http://www.computeraudiophile.com/f22-networking-networked-audio-and-streaming/

Sedaj prihaja DS2.0 aplikacija, ki upam da bo boljša kot zdajšnja. Aplikacija ni slaba, in deluje dokaj dobro, občasno je treba iti ven iz playliste in nazaj, tu pa tam se komada ne da vrteti dalje, skratka malenkosti, ki pa motijo, če si navajen Sonosa, ki ga tudi imam. V 2.0 bodo omogočili direkten dostop do NASa preko SMB, sedaj si moral imeti miminserver. Izšla naj bi ta mesec, v teh dneh, potem pa se sam odločim ali Aires ostane ali gre. Škoda da niso odkupili aplikacije od Sonosa, to bi bil žur.

Aries Mini bo uporabljal isto aplikacijo, trenutno je na voljo za IOS Ipad!, za android so izdali kakih 20 dni nazaj, za PC in Mac pa je še ni. Sicer pa so kar pridni in redno izdajajo kake popravke in novosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 27, 2015 10:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ena poceni varijanta je tudi Raspberry Pi (50-70eur), notri se da SD kartico za par eur, ter npr program RuneAudio ( zastojn). Inštalacija je tolk simpl, da glava boli. Dela pa super, brskanje je možno preko web brskalnika.
Priporočam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mravlcax



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 17:06
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2015 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Ena poceni varijanta je tudi Raspberry Pi (50-70eur), notri se da SD kartico za par eur, ter npr program RuneAudio ( zastojn). Inštalacija je tolk simpl, da glava boli. Dela pa super, brskanje je možno preko web brskalnika.
Priporočam.


Ali si probal mogoče tudi volumio? Kolikor vidim imata oba zelo podoben GUI.
Za Rpi priporočam tale dac: DAC 24 192 ES9023
Že nekaj časa se igram z TPS7A8300 napajalnikom (5V, 2A).



Lp,
Aleš
_________________
Moj Ebay
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2015 08:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kolikor sem bral sta narejena na isti osnovi, oz 3 so delali skupaj na projektu, potem pa se je eden odcepil, in naredil Volumio, z tem, da prej naj ne bi napisal niti ene vrstice kode za program (taka je razlaga na netu, lahko da ni točna). Gre pa za praktično zelo podoben vmesnik.
Sicer je uprabljanje preko vmesnika malce omejeno, ampak vseeno pa deluje zadeva tekoče, brez zatikanja, oz za ta denar ODLIČNO.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2015 10:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mravlcax je napisal/a:
dr.sah je napisal/a:
Ena poceni varijanta je tudi Raspberry Pi (50-70eur), notri se da SD kartico za par eur, ter npr program RuneAudio ( zastojn). Inštalacija je tolk simpl, da glava boli. Dela pa super, brskanje je možno preko web brskalnika.
Priporočam.


Ali si probal mogoče tudi volumio? Kolikor vidim imata oba zelo podoben GUI.
Za Rpi priporočam tale dac: DAC 24 192 ES9023
Že nekaj časa se igram z TPS7A8300 napajalnikom (5V, 2A).



Lp,
Aleš
Kaj pa tale PI, Aleš?
USA diy guruji so trenutno cepljeni nanj...

http://www.amazon.com/Adapter--20-Guide--Clear-Case--Power-Supply--Kingston-Adapter--HDMI/dp/B00MV6TAJI/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1436287001&sr=8-3&keywords=raspberry+pi+kits

Razlika(e) med tvojim A class PSU in aktualnim na sliki?
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2015 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.tweekgeek.com/auralic-aries-mini/
ni slab tale mini Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sid



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 11:28
Prispevkov: 43
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2015 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam iščem varijanto po omrežnem predvajalniku. DAC ne potrebujem, le streamer, ki omogoča predvajanje vseh možnih formatov. Kolikor sem prebral so mnenja o "kvaliteti" zvoka precej deljena. Se dejansko pozna po vaših izkušnjah kakovost zvoka med recimo raspberry pi oz drugim mini računalnikomin kakim hi end streamerjem, če sta oba priklopljena na zelo kvaliteten DAC in amplifikacijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2015 21:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ti Auralic Aries prodam, pa boš probal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sid



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 11:28
Prispevkov: 43
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2015 21:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Jaz ti Auralic Aries prodam, pa boš probal.

Ravno ta je en od modelov, ki mi je padel v oči. Vprašanje je le, če ponuja toliko več, kot npr SB ali kak drug cenejši predvajalnik. Če imaš pa dobro ceno, bi pa lahko hitro kaj dorekla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2015 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom







Moj trenutni favorit: Roon labs. Program delajo ti, ki so razvijali Sooloos. Zadeva ni zastojn oz poceni, ampak, tako dodelanega vmesnika še nisem videl. 14 dni je zastoj, meni je to celo uspelo razvlečti na dva meseca, in kot kaže bom to kupil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boogie



Pridružen/-a: Pon Maj 2009 9:58
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2015 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bi pa delil z ostalimi, kako do dvomesečne "probe"?? Twisted Evil
_________________
Working Hard, Or Hardly Working?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2015 10:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

komot: enostavno jim pošlješ mail da potrebuješ malo več časa pri odločitvi. In nato ti odgovorijo po mailu da ni problema. Jaz sem sicer po treh dneh napisal, da mi ja zadeva všeč in super (povedal pošteno), ampak da sem interesent ko bodo imeli iPad aplikacijo, in tako si mi podaljšali 2x po mesec dni.


Itak jim je v interesu zadržati stranke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe