Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

? + Exposure XVIII S

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2009 12:53    Naslov sporočila: ? + Exposure XVIII S Odgovori s citatom

Lepo prosim Naim/Exposureofile da mi pomagajo glede izbire predojačevalnika za Exposure XVIII (Super variant). Glede na to da sem pred kratkim kupil omenjeno kočno stopnjo ter da je nakup ustreznega predojačevalnika (XVI, XVII in XXI od Exposurea) več kot problematičen za najti, rabil bi ev. pomoč glede drugih predvsem Naimovih predojačevalcev ampak tudi kakšnih drugih, morda še bolj ustreznih.
Direktna povezava izvor->power ne rata, kakor sem že napisal v drugem topicu.
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naim-ovi predojačevalci se napajajo bodisi preko:
a) ojačevalcev serij nižjih od 250(.2)
b) ločenih power supply-jev (bodisi original Naim FlatCap, Hi-Cap, bodisi alternativ, ki jih najdeš na ebayu TeddyCap je dobra)

Razlika (zvokovna) med napajanjem preko power-ampa ali pa preko ločenega PS-a je občutna!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2009 16:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, zdaj vem.
Med časom sem odnehal od Naim variante.
Še vedno pač pride v poštev Exposure XXI ali XVII, vendar eni pravijo da le-to zvokovno ni dovolj dobro, da je preveč "forward" in da napada,
Druga, boljša varianta je lampaška pred- enota ali kakšen Monrio predojačevalnik, kar brez problema lahko probam v Lj.
Sicer pa so tudi starejši Exposurji z ločenimi napajalniškimi enotami.
Od Naima sem odnehal ker se zelo težko kombinirajo z navadnimi izhodnimi stopnjami, zaradi specifičnih voltaž na izhodu. Lahko namreč igrajo zelo dobro, vendar je najpogosteje zvok razočaravajoč. Škoda, Exposure predstopnje je zelo težko dobit, ko naletiš nanj so cene neutrezno in neopravičeno visoke.
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe