Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

VINTAGE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 142, 143, 144 ... 155, 156, 157  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2015 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiv je tudi TD 520 Phantasie stil, v akrilu. Zgleda jih je ta material dobro 'ugriznil'. Ta je imel plutovinasti mat.
http://www.vintagethorens.ru/c/m.exe?m=models&a=5&s=td520
http://new-hifi-classic.de/forum/index.php?topic=3329.40
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2016 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po dobre pol leta se spodobi, da se zbudimo tudi v tej temi in sicer z zvoèniki, ki jih skoraj gotovo ne poznate, pa èeprav so bili narejeni nedaleè stran od naše meje v vedno bolj popularni Madžarski. Zvoènike so delali v Budapesti Elektroakusztikai Gyár (BEAG) v Budimpešti in sicer že davnega 1970 leta kot kopijo legendarnih Bose 901 iz leta 1968. In zanimivo rabljeni se pojavijo sem pa tja tudi èez lužo samo na Madžarskem ne.

Bifrons HOX 05








_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2016 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To so prodajali v Metalki. Imel sem en drug njihov model 3-way s 10" basovcem, srednjetoncem in dvema visokotoncema, kupil sem ga leta 1968. Pozneje sem moral menjati basovec zaradi preperele gume, èez cesto je Iskra prodajala EV, za današnje pogoje noro poceni. Seveda so to bili ostanki od raznih montaž. Na Masarykovi pa je bilo dostikrat naprodaj veliko Garrard gramofonov in podobnega. To so nekdaj dobavljali za vgradnjo v pohištvo?? Še zdaj se pa spomnim belega stereo kompleta na lampe od RFT, vzhodnonemškega, kupljenega na Miklošièevi, igral je še za današnje èase noro dobro, dosti bolje od takratnih Saba, Grundig, LoeweOpta ipd. jajc. Na tunerju na lampe kot posebnem elementu je bilo še zeleno maèje oko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fino, da se kdo še kaj spomni oz. da si "upa" kaj napisat. Spomin na to firmo v Sloveniji mi pa kar ni znan sem bil le še preveè smrkav v tistih èasih. Ni pa bila to neka "za hec" firma, so izdelovali tudi lampaše super studijske gramofone, monitorje itd.

BEAG hec 12


BEAG hec 45


BEAG hec 90


BEAG sh020

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

diy RFT... Laughing Laughing ....kompresija...dokler zamašek ne izbije...

_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2016 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako oziroma po takšnih cenah pa se zadnje èase prodaja "moj" SAE. Boste rekli en "usran" prazen fascikel pa 260 US $. Ampak tako paè je in kupec je dosti pred iztekom avkcije ponudil to vsoto.

SAE Scientific Audio Electronics - Service Manual Binder




Ali pa "front plata s knofi" za Tuner prav tako 256.00 US $. Pa še èisto nova ni bila.

SAE Scientific Audio Electronics - Mark VI Tuner Rack Mount Face Plate


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: SeĹľana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Tako oziroma po takšnih cenah pa se zadnje èase prodaja "moj" SAE. Boste rekli en "usran" prazen fascikel pa 260 US $. Ampak tako paè je in kupec je dosti pred iztekom avkcije ponudil to vsoto.

SAE Scientific Audio Electronics - Service Manual Binder




Ali pa "front plata s knofi" za Tuner prav tako 256.00 US $. Pa še èisto nova ni bila.

SAE Scientific Audio Electronics - Mark VI Tuner Rack Mount Face Plate



LP
"Ja èudna so pota audiofilova " Shocked Wink

http://www.ebay.de/itm/SAE-2400L-Rack-Mount-Stereo-Amplifier-Working-/272129288065?hash=item3f5c2b6781:g:q6gAAOSwp5JWViDV

http://www.ebay.de/itm/SAE-MARK-THREE-amplifier-/201509112147?hash=item2eeae10953:g:dKsAAOSwo3pWb3-w

http://www.ebay.de/itm/SAE-T102-Stereo-Tuner-/391380495825?hash=item5b20186dd1:g:-LMAAOSw~OVWt2ER

http://www.ebay.de/itm/SAE-TWO-R9-SAE-R9-Vintage-Monster-Receiver-Phono-Preamplifier-/121822768026?hash=item1c5d33eb9a:g:OdgAAOSwu4BVyPHI

http://www.ebay.de/itm/sae-ivcm-power-amplifier-superb-condition-COLLECT-DUMFRIES-OR-POST-/141877495404?hash=item21088ec66c:g:EtoAAOSwLN5Wl-5z


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
Tako oziroma po takšnih cenah pa se zadnje èase prodaja "moj" SAE. Boste rekli en "usran" prazen fascikel pa 260 US $. Ampak tako paè je in kupec je dosti pred iztekom avkcije ponudil to vsoto.

LP
"Ja èudna so pota audiofilova " Shocked Wink

Ja saj veš kako pravijo in to še prekleto velja: "Vsako tele ima svoje veselje, vsaka krava svojo zabavo, vsak osel ima svoj posel, vsak vol ima svoj prav".

Sta pa od naštetih še najboljša prvi in zadnji, s tem da je zadnji kar malo švoh. Ta drugi je kompletno "demoliran", 02 serija je že narejena v južni Koreji (Dong Won Electronics-Inkel), Two serija pa na Japonskem (Marubeni v Osaki) v Evropi prodajana kot Benytone. Za mene sta od konènih še najbolj "avdiofilski prdulci" Mark III in Mark IIICM.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
makra28



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 11:07
Prispevkov: 107
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2016 12:05    Naslov sporočila: JBL v kombinaciji s PL Odgovori s citatom

Že dalj èasa so naš hišni inventar JBL ti 5000, poganjani s Phase Linear 400 II. Zvokovno sem èisto zadovoljen, se mi je pa v glavi porodila želja, da bi šel na 250 ti, katere bi po novem poganjal s PL 700 II. Ne vem, èe bi kaj pridobil z novo kombinacijo, zato vas tule malo sprašujem za vaša mnenja. Ni mi tudi èisto jasno, katera serija od JBL 250 ti je tista prava.
Aja, predojaèevalec imam PL 4000 II, izvor je CDP Sony 779ES ali tuner Magnum Dynalab, kabli VDH - teh stvari ne bi spreminjal. Soba 4m x7m.
Kakršnakoli razprava je dobrodošla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 051669524
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2016 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem noben PhaseLinear, pa tudi drugi poèasni vintage ojaèevalci, niso kos JBL zvoènikom. Jaz imam novega PL 400 II že dolga leta za okras.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2016 15:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali lahko malo bolj obširno razložiš kaj naj bi to pomenilo poèasen?
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2016 15:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz tudi nisem vedel kaj je poèasen, dolkler nisem zakuril mojega 400 II.
Konèni tranzistorji so se zamenjali z novimi Motorolami in je stvar poletela ... no še vedno je to le star Phase z vsemi njegovimi problemi. Ne moreš vedeti, kako delajo JBLji, dokler ne probaš drugega ojaèevalnika.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, èe ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2016 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Predvsem noben PhaseLinear, pa tudi drugi poèasni vintage ojaèevalci, niso kos JBL zvoènikom. Jaz imam novega PL 400 II že dolga leta za okras.



Ne vem zakaj bi sicer morali biti JBL zvoèniki/driverji nekaj posebnega nasproti ostalim proizvajalcem, vendar me bolj zanima, kako je s tako imenovano "hitrostjo" cevnih/tube ojaèevalnikov ( po tvojem mnenju in osebnih izkušnjah) .

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
makra28



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 11:07
Prispevkov: 107
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2016 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi moje mnenje je, da so lampaši bolj poèasni od tranzistorjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 051669524
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2016 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz lampašev ne bi mešal v temo Phase Linear, delujejo drugaèe, so mogoèe celo hitrejši.
Tudi ni važno kateri zvoènik obesimo na izhod Phasea, v tem primeru so paè JBL. Hec je v tem, da je Phase specifièen ojaèevalnik, podoben mu je recimo Amcron DC300. Phase je svojedobno uporabljal konène tranzistorje namenjene za napajalce v televizorjih, odtod poèasnost. Podobni letniki japonske proizvodnje so nekateri kar tekmovali, kdo bo sestavil èimhitrejši ojaèevalnik, nekateri so uspešno goreli zaradi tega (AU-X1).
Phase linear tistih let so bili lepi, mehanièno zelo dobro narejeni, elektronika pa je bila bolj boga. Na tujih forumih je precej napisanega o modifikacijah 400 in 700 serij.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, èe ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 142, 143, 144 ... 155, 156, 157  Naslednja
Stran 143 od 157

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe