Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dali + Subwoofer

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Hanuman



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 22:57
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2009 23:05    Naslov sporočila: Dali + Subwoofer Odgovori s citatom

Pozdrav,

imam namen kupiti svoj prvi hi-fi sistem, hura zame. Izoblikoval sem nekaj takega:

- Dali Ikon 1 ali pa Dali Lektor 1, ce bo na razpolago
- Cambridge Audio Azur 340A in
- nizkotonec Yamaha YSTFSW150

Sistem bo preigraval v sobi cca 4.5m x 4m, kjer se se nahajajo omare itn. . Kot je razvidno iz izbire se kupuje v BigBang-u; zaradi ugodnega obrocnega odplacevanje. Zanimajo me kaksna mnenja/predlogi, seveda pa grem vse skupaj prej poslusat ipd. .
Vprasal bi se koliko pridejo kabli za povezavo ojacevalec - zvocnik, ne bi imel nekih high-end?

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
victorinox



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 21:34
Prispevkov: 29
Kraj: 15km iz Celje(a)

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 00:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj ne bi raje izločil Yamahe (190E) in vzel Ikon5 (ali 6 ali 7), če se ti po zvoku dopade Dali. V cenovnem razredu od 300 do 500E se marsikaj dogaja.

Majhni zvočniki in sub pač ni "my cup of tea" Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hanuman



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 22:57
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jap, imas prav. To je vsekakor tudi opcija. Sem mislo tudi na Dali Concept 6, brez wooferja. Bom na licu mesta vse preposlusal in se odlocil. Bas mi je pa vsekakor pomemben element...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisti nizkotonec itak ni nič posebnega, tako da ga lahko odšteješ, pa vzameš večje zvočnike, ali celo samostoječe. Ampak to je samo moje mnenje.. pa tudi Dali ne bi vzel. Ampak, če si omejen na Big Bang ti kaj drugega sploh ne preostane:)
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
victorinox



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 21:34
Prispevkov: 29
Kraj: 15km iz Celje(a)

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 13:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem bi lahko imel z ojačevalcem. Na večjih zvočnikih kot so Ikon6 ali Concept6 ga bo znalo stisnit. Imajo sicer 91dB občutljivosti ampak zaradi enot in zgradbe se zna zgodit da ne boš zadovoljen z izbiro ojačevalca in/ali zvočnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hanuman



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 22:57
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm...Saj ni druge kot pa da preposlusam razlicne kombinacije, kar bom tudi naredil; in ja ni isto kot v prostoru kjer bodo stali. Potem se bom odlocil cisto subjektivno - po lastnem posluhu - kar je tudi cisto prav Smile

Se zahvaljujem vsem na odgovorih ter nasvetih.

H.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bono



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 10:46
Prispevkov: 25
Kraj: ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 19:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj priporočaš Pestilence ? Sigurno so tvoj izbor Bowersi.
Ne vem zakaj večina forumašev kritizira Dali - ja.
Tudi sam namreč kupujem zvočnike,stereo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V 300-500€ rangu je res ogromna izbira zvočnikov. Lahko so tudi B&W, pa recimo Monitor Audio in Dynaudio so se mi zelo prikupili(ce gremo v 600€ rang).

Dali sploh niso slabi. Ikon serija je sploh zanimiva. Samo.. ne vem, mene Concept serija ne prepriča - ni pa to zdaj slab zvočnik, pa tudi izgleda precej dobro Smile System Fidelity ima tudi nekaj ugodnih ponud v tem mesecu.

V kakem rangu pa kupuješ? Kakšna pa je ostala tehnika, velikost sobe?
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bono



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 10:46
Prispevkov: 25
Kraj: ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hiter odgovor.super
Sistem je Sony ES N220 (končna),E2000ESD( predojačevalec).Imam pa še Marantza vintage 2245.Veliko sem že probal,ampak tak,tak.......Soba je 6 x 5 M.Gledal sem tudi Bowerse 686.685 ter 684.
Ne vem svetujte,Bowerse sem gledal na Hrvaškem,teško je stestirat v trgovini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tako sobo raje 684.

http://www.bestshop.si/izdelek/1137/naziv/MONITOR-AUDIO-RS6-zvocnik-(PAR)

Tile so mi bili tudi zelo všeč.
B&W bodo igrali bolj živo, z malenkost več detajla. Monitor Audio pa bolj nežno, uglajeno.. sta pa oba zvočnika dobra, jaz ne vem za katerega bi se odločil Smile

Je pa tu še Klipsch RF-82, enim je všeč, meni ni bil. Ima pa pri nas ugodno ceno. (mislim da nekaj čez 500€ par, kar je bojda veliko ceneje kot list price, ker gre za star model).

Oboje se da slišat v LJ.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe